Новини

Угоди про закупки ліків доводять наявність у МОЗі корупції?

«Угоди з трьома міжнародними організаціями, які потрапили до моїх рук і які підписані Супрун, доводять наявність у МОЗі корупції, яка вже вийшла на міжнародний рівень» — заявив О. Мусій з приводу міжнародних угод про закупівлю лікарських засобів.

Чи причетна пані Супрун до того, що ліки, закуплені коштом 2016 року ще й досі не потрапили в Україну? Чи може до того, що для онкохворих дітей завозяться ліки, термін яких вже витік?

Щодо офіційної позиції МОЗ, то виглядає так, ніби чиновники дуже опікуються цим питанням. Як раніше писала Медпросвіта, у низки онкопрепаратів, зкупених коштом держбюджету за 2015 рік організацією Crown Agents (поставлений в лікарні тільки в листопаді 2016)  термін придатності або витік, або вже закунчується. Зате ліки, які повинні були бути закуплені за кошти 2016, так і не надійшли в установи охорони здоров’я.

МОЗ навіть підписав з Сrown Agents листа про заміну препаратів, якщо вони не будуть використані до закінчення терміну придатності.

Але то угоді за 2015 рік. Ніби то нинішня в.о. міністра і діла до того не має.

Уляна Супрун так пояснила ситуацію з поставками ліків за 2015 рік.

«Я прийшла в міністерство у серпні 2016 року, і на той момент постачань на 2015 рік було менш як 50%. Ми розблокували процес, щоб постачання, які були замовлені у 2015 році, були виконані у 2016-му. Від серпня до листопада всі ліки 2015 року були доставлені» — пояснила в.о. міністра.

А щож стосовно нових угод?

Пані в.о. міністра пояснила, що швидко чекати ліків не варто.

«Організація державних закупівель займає три місяці. Вона починається з того, що зустрічається наш комітет, щоб виписати номенклатуру, які ліки ми будемо закуповувати. Є ще експертні групи лікарів, котрі надають нам поради, які ліки закуповувати, які зміни вносити, які технічні завдання писати. Це забирає десь місяць. Тоді ми подаємо постанову у Кабмін, де вона голосується…» — розповіла пані У. Супрун.

Але вона додала, що «вперше, за не знаю який термін, ми будемо замовляти ліки і отримувати їх в одному і тому ж році».

Але то заяви, яких ми чули забагато.

На відміну від оптимістичного настрою команди МОЗ, у фахівців медичної сфери та представників Комітету ВР радощів поменше… м’яко кажучи.

«Угоди з трьома міжнародними організаціями, які потрапили до моїх рук і які підписані Супрун, доводять наявність у МОЗі корупції, яка вже вийшла на міжнародний рівень. Тільки заслані персони які ненавидять Україну і українців могли укласти вкрай невигідні для договори» — заявив пан О. Мусій.

Чи то так дійсно є?  Та що гдадати. Пропонуємо до вашої уваги повні тексти угод з міжнародними організаціями за підписом У. Супрун.

Медпросвіта дякує пану О. Мусію за допомогу в підготовці матеріалу.

ПОВНИЙ ТЕКСТ УГОДИ

Угода між МОЗ та ЮНІСЕФ про закупівлю ліків

Угода між МОЗ та Краун Едженсі про закупівлю ліків

 

Комментировать

Нажмите для комментария