Новости

Угоди про закупки ліків доводять наявність у МОЗі корупції?

«Угоди з трьома міжнародними організаціями, які потрапили до моїх рук і які підписані Супрун, доводять наявність у МОЗі корупції, яка вже вийшла на міжнародний рівень» — заявив О. Мусій з приводу міжнародних угод про закупівлю лікарських засобів.

Чи причетна пані Супрун до того, що ліки, закуплені коштом 2016 року ще й досі не потрапили в Україну? Чи може до того, що для онкохворих дітей завозяться ліки, термін яких вже витік?

Щодо офіційної позиції МОЗ, то виглядає так, ніби чиновники дуже опікуються цим питанням. Як раніше писала Медпросвіта, у низки онкопрепаратів, зкупених коштом держбюджету за 2015 рік організацією Crown Agents (поставлений в лікарні тільки в листопаді 2016)  термін придатності або витік, або вже закунчується. Зате ліки, які повинні були бути закуплені за кошти 2016, так і не надійшли в установи охорони здоров’я.

МОЗ навіть підписав з Сrown Agents листа про заміну препаратів, якщо вони не будуть використані до закінчення терміну придатності.

Але то угоді за 2015 рік. Ніби то нинішня в.о. міністра і діла до того не має.

Уляна Супрун так пояснила ситуацію з поставками ліків за 2015 рік.

«Я прийшла в міністерство у серпні 2016 року, і на той момент постачань на 2015 рік було менш як 50%. Ми розблокували процес, щоб постачання, які були замовлені у 2015 році, були виконані у 2016-му. Від серпня до листопада всі ліки 2015 року були доставлені» — пояснила в.о. міністра.

А щож стосовно нових угод?

Пані в.о. міністра пояснила, що швидко чекати ліків не варто.

«Організація державних закупівель займає три місяці. Вона починається з того, що зустрічається наш комітет, щоб виписати номенклатуру, які ліки ми будемо закуповувати. Є ще експертні групи лікарів, котрі надають нам поради, які ліки закуповувати, які зміни вносити, які технічні завдання писати. Це забирає десь місяць. Тоді ми подаємо постанову у Кабмін, де вона голосується…» — розповіла пані У. Супрун.

Але вона додала, що «вперше, за не знаю який термін, ми будемо замовляти ліки і отримувати їх в одному і тому ж році».

Але то заяви, яких ми чули забагато.

На відміну від оптимістичного настрою команди МОЗ, у фахівців медичної сфери та представників Комітету ВР радощів поменше… м’яко кажучи.

«Угоди з трьома міжнародними організаціями, які потрапили до моїх рук і які підписані Супрун, доводять наявність у МОЗі корупції, яка вже вийшла на міжнародний рівень. Тільки заслані персони які ненавидять Україну і українців могли укласти вкрай невигідні для договори» — заявив пан О. Мусій.

Чи то так дійсно є?  Та що гдадати. Пропонуємо до вашої уваги повні тексти угод з міжнародними організаціями за підписом У. Супрун.

Медпросвіта дякує пану О. Мусію за допомогу в підготовці матеріалу.

ПОВНИЙ ТЕКСТ УГОДИ

Угода між МОЗ та ЮНІСЕФ про закупівлю ліків

Угода між МОЗ та Краун Едженсі про закупівлю ліків

 

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

    Мы на Facebook