Новини

МРТ не входить до програми «Безкоштовна діагностика», а сімейних лікарів взагалі відучать призначати МРТ пацієнтам

МРТ_Медпросвіта

МОЗ України планує включити МРТ виключно в перелік послуг стаціонарної медичної допомоги. При цьому зв’язок між сімейними лікарями та МРТ просто повинен перестати існувати.

«МРТ не є класично амбулаторною допомогою. Те, що його роблять в Україні за найменших проблем зі здоров’ям, не є нормальною практикою. Апарат МРТ має працювати в стаціонарах і ним мають користуватися лікарі вузької спеціалізації — онкологи, нейрохірурги та інші. У 2020 році розпочнуться зміни на рівні стаціонарної допомоги, і МРТ буде включено до переліку послуг у стаціонарах», — пояснює заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Більшість консультаційних послуг спеціалістів передадуть сімейним лікарям, а спеціалістів повертатимуть до практики

У керівництві відомства переконані, що для виявлення важких захворювань має існувати інший порядок. При виявленні певних ознак сімейний лікар має направляти пацієнта до профільного спеціаліста, який проведе діагностику. А вже при виявленні підозри, наприклад онкологічних захворювань, пацієнта направлять на лікування де за необхідністю призначать МРТ.

«Сімейний лікар не повинен направляти на МРТ. Якщо є підозра, він має направити пацієнта до профільного лікаря. Мова йде про те, що МРТ – це дуже складне обладнання. І не завжди таке серйозне обстеження необхідно пацієнту. У нас люди навіть самі призначають собі МРТ, для профілактики. Це ненормально. Ми хочемо відучити людей одразу йти по спеціалізовану допомогу, якщо можна вирішити їхню проблему на рівні сімейного лікаря чи вузькопрофільного спеціаліста. Тому зв’язок між сімейним лікарем, терапевтом і педіатром та МРТ просто не повинен існувати. Саме тому МРТ на амбулаторному рівні немає», — пояснює Павло Ковтонюк в і інтерв’ю виданню «Інтерфакс-Україна».

Пояснення МОЗ: «швидка» і далі виїзжатиме на «тиск» та «кашель»

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції