Новини

У МОЗі визначилися із найболючішими місцями у системі охорони здоров’я України

Йдеться про - фінансування Центрів ПМСД, відкриття центрів екстреної медичної допомоги, підтримку і розвиток притрасових лікарень, добудову перинатальних центрів, оптимізацію ліжкового фонду, розвиток системи громадського здоров’я та епідеміологічних служб, про стан забезпечення населення імунобіологічними препаратами, забезпечення хворих процедурами гемодіалізу тощо

У МОЗ України відбулася робоча нарада в.о. Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського, заступників Міністра та керівників структурних підрозділів міністерства з представниками регіональних управлінь охорони здоров’я та ректорами вищих медичних навчальних закладів з обговорення проблемних питань в роботі галузі.

Віктор Шафранський наголосив на пріоритетних напрямках роботи, визначених керівництвом держави та спрямованих на покращення якості та доступності медичної допомоги для населення в усіх регіонах країни. Серед них: розвиток сімейної медицини, удосконалення системи екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, посилення ролі спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги з акцентом на кардіологічній, онкологічній, травматологічній допомозі, розвиток можливостей для медико-психологічної реабілітації учасників АТО, а також, в перспективі, опрацювання і впровадження моделі загальнообов’язкового державного медичного страхування.

Він наполіг на посиленні співпраці фахівців міністерства з регіонами, оперативному вирішенні усіх проблемних питань, що виникають на місцевому рівні, а також обов’язковому залученні регіональних управлінь охорони здоров’я до прийняття рішень в зазначених вище питаннях.

Керівники УОЗ мали змогу поділитися тими проблемними питаннями, які є найбільш болючими на місцях, зокрема, щодо фінансування Центрів ПМСД, відкриття центрів екстреної медичної допомоги, підтримки і розвитку притрасових лікарень, добудови перинатальних центрів, оптимізації ліжкового фонду, розвитку системи громадського здоров’я та епідеміологічних служб, стану забезпечення населення імунобіологічними препаратами, забезпечення хворих процедурами гемодіалізу тощо.

Окремо було піднято питання діяльності об’єднаних територіальних громад (ОТГ), взаємодії з ними управлінь охорони здоров’я, створення госпітальних округів та напрацювання моделі фінансування. Це питання, на думку Шафранського, варто обговорити більш детально із залученням відповідних фахівців в рамках чергового виїзного засідання Колегії МОЗ.

Також термінового вирішення потребує підняте ректорами медичних вузів питання взаємодії практичної охорони здоров’я і вищої медичної школи, розвитку університетських клінік. Окрему робочу нараду з цього питання вирішено провести найближчим часом.

Читайте также: Українські медики почали обговорювати національну стратегію електронної системи охорони

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook