У Міністерстві охорони здоров’я України було проведено установче засідання міжвідомчої робочої групи з питань замісної підтримувальної терапії. Метою засідання було – розробити і надати пропозиції щодо реалізації державної політики у сфері впровадження замісної підтримувальної терапії в Україні, а також проаналізувати поточний стан і координацію заходів щодо впровадження ЗПТ в Україні.
До складу робочої групи ввійшли – державні, громадські, міжнародній організації, експерти, науковці та практикуючі лікарі.
Перше засідання, яке пройшло 1 липня, було погоджено стан роботи, представлено стан забезпечення препаратами замісної підтримувальної терапії, і ознайомлено із завданнями та цілями проекту «Покращення якості та стійкості медикаментозного підтримуючого лікування в Україні».
Також було озвучено і основне завдання порядку денного – це забезпечення 2017 року державним фінансуванням програм замісної підтримувальної терапії.
Зокрема, було прийнято рішення про першочергові заходи, наприклад, про належну організацію процесу здійснювати державні закупівлі препаратів ЗПТ упродовж наступних двох тижнів.
Нагадуємо, що програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) впроваджуються в Україні з 2005 року і наразі функціонують у 173 медичних закладах МОЗ України. Вони охоплюють майже 8800 пацієнтів, і рекомендовані ВООЗ, Управлінням ООН з наркотиків і злочинності, Об’єднаною програмою ООН зі СНІДу та іншими провідними медичними та науковими організаціями.
Програми ЗПТ є одним із важливих компонентів у стримуванні та подоланні епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні.
Читайте також: МОЗ: поставки вакцин буду завершены к концу июля
Комментировать