Новини

У МОЗі обговорили найпроблемніші питання онкології в Україні

Питання реформування та розвитку онкологічної служби Україниобговорувались, спираючись на результати аналізу стану онкологічної допомоги населенню

28 березня в МОЗ України відбулась робоча нарада з обговорення проблемних питань онкології та підготовки до з’їзду онкологів.

Захід відбувся за участю заступника Міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського, директора Національного інституту раку Олени Колесник, голови Експертної проблемної комісії МОЗ та НАМН України Юрія Думанського, головного позаштатного онколога Департаменту охорони здоров’я КМДА Дмитра Осинського, директора Департаменту стандартизації медичної допомоги ДП «Державний експертний центр МОЗ України» Олени Ліщишиної та регіональних експертів.

Присутні на нараді обговорили актуальні питання реформування та розвитку онкологічної служби України, проаналізували стан надання онкологічної допомоги населенню.

«В центрі будь-яких реформ в галузі охорони здоров’я повинні бути інтереси пацієнта з дотриманням принципів необхідності й достатності заходів лікування, рівних можливостей отримання онкологічної допомоги, гуманності, добровільності, доступності та відповідності сучасному рівню наукових знань», — наголосив заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський.

Щороку в Україні виявляють більше 160 тисяч нових випадків онкологічних захворювань, помирає більше 80 тисяч осіб, з них 48,8 % – особи працездатного віку.

Протягом останнього десятиріччя злоякісні новоутворення залишаються важливою медико-біологічною та соціально-економічною проблемою України. Удосконалення протиракової боротьби є однією із найбільш актуальних питань сьогодення.

Саме на вирішення характеристик застосування стандартів діагностики та лікування в онкологічних установах країни має бути направлена Загальнодержавна державна програма боротьби з онкологічними захворюваннями. Крім того, необхідно провести роботу по удосконаленню якості надання медичної допомоги населенню та більш ефективно використовувати національні ресурси. Важливим є пошук нових напрямків фінансування онкологічної галузі.

Під час наради регіональні експерти поділились досвідом щодо реалізації обласних програм боротьби з онкологічними захворюваннями, розповіли про співпрацю із Світовим банком у рамках грантового проекту «Онкопревенція» та у рамках проекту державно-приватного партнерства.

Також присутні на нараді обговорили низку питань щодо впровадження медико-технологічних документів уніфікованих протоколів онкологічних захворювань.Ч

Читайте также: Співпраця МОЗ України з благодійниками спрямована на задоволення потреб пацієнтів

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Саме лікарі-онкологи відповідальні за онкологічну грамотність та насторогу лікарів на всіх рівнях надання медичної допомоги населенню для забезпечення своєчасного виявлення раку та забезпечення доступності спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги онкологічним хворим, раціонального та ефективного використання бюджетних коштів .