Новини

Можливість перенавчитися, щоб уникнути звільнення при низькому навантаженні на лікаря

Під час обговорення проблем фінансування галузі охорони здоров’я, Громадська рада при МОЗ запропонували міністерству розробити навчальні програми для лікарів, для зміни лікарської спеціальності чи для набуття додаткових навичок.

Основною проблемою реформування галуззі на цей час зостається перехід системи на оплату за послугу, вважає замісник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк. Він відзначив, що саме ця нова система є ядром законодавства, яка була розроблена у міністерстві, та ядром реформ. Також Ковтонюк нагадує, що кожна медична послуга має свою вартість, та вони будуть повністю або частково покриватись з бюджетних коштів.

Окремо оговорювалось питання роботи медиків в «сірій зоні» (мається на увазі зона АТО на сході України ред.). На цей час в міністерстві підтримують думку, що медикам, які там працюють треба надавати можливість роботи за більшими коефіцієнтами. Таким чином будуть враховуватись всі основні проблеми зони і важкість роботи на місцях.

В той же час, в МОЗ розуміють, що з введенням системи «Оплата за послугу», деякі лікарі ризикують залишитись без необхідного навантаження, а тому ризикують залишитись без роботи. Саме тому члени Громадськох ради запропонували очільникам МОЗу розробити спеціальні програми. Можливість змінити спеціальність, або набути додаткових навичок для лікаря – є можливість стати більш конкурентоспроможним.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook