Вибір редакції Думки вголос Є думка

Може треба ввести мораторій на реформи? Тоді все запрацює…

Від одних вимагаємо реформ, гроші ідуть іншим, і вся ця модель не працює. Це нагадує вакханалію по розпилюванню державних коштів.

Всі ці реформи нічим не відрізняються від експериментів в лабораторіях…

Може треба ввести мораторій на реформи? Хоча б  на п’ять-десять років. Тоді можна побачити, що де і як працює. Ми не встигаємо пожити з тим, що нареформовано.

І саме головне – на сьогоднішній день не можна щось реформувати, не маючи на це концепції, пілотного проекту, конкретної робочої моделі,  на якій можливо побачити всі недоліки та проблеми. Після цього тільки можна імплементувати зміни.

У нас в країні весь час щось реформують. Це добре чи погано? Цей процес коли-небудь закінчиться?

Справа в тому, що всі ці реформи нічим не відрізняються від експериментів в лабораторіях, де так само потрібно передбачити, яким чином піде розвиток, чи який буде вплив того чи іншого вірусу або ліків.

Має бути концепція, що спільно розроблена громадськими активістами, народними депутатами, профільними міністерствами.  Має бути встановлена чітка відповідальність за невиконання плану по підготовці цієї концепції.  Після цього має бути чітко визначений той, хто має імплементувати цю концепцію. Має бути чітко визначений план по впровадженню. Наприклад, Програма розвитку до 2020 року, з чіткими строками і відповідальністю.  І саме тут громадське суспільство/активісти мають контролювати і бити в баки біля ВРУ, якщо не виконується те, що вони спільно підписали. А не просто сліпо вимагати. Бо в нас як: від одних вимагаємо реформ, гроші ідуть іншим, і вся ця модель не працює. Це нагадує вакханалію по розпилюванню державних коштів.

О. Шевчук,
адвокат

За матеріалами інтервью для loyer.com.ua

Комментировать

Нажмите для комментария