Говорять лікарі

Може досить накручувати істерію щодо парамедиків?

Скорая помощь_медпросвіта

Що таке швидка допомога — це відсутність лабораторних досліджень, це 20 препаратів, що не змінюються роками, це обмеження діями в симптоматичному лікуванні та тактиці, в яку лікарню призвести. Чи місце там кваліфікованому лікарю?

Я не вважаю, що парамедики – то щось погане. Бо враховуючи сучасний стан медичної допомоги, саме введення інституту парамедиків може внести позитивні зміни, тому що:

 1. Фельдшера зараз навчають на базі повної середньої освіти 2.5 роки. Парамедика будуть навчати 3 роки та надавати освітній рівень молодшого бакалавра. Тобто фах вже вищій. А враховуючі, що в сільську місцевість на швидку фельдшерів відправляють без досвіду відразу з медучилища, то населення вже не втратить нічого. Доречі, існуючіх фельдшерів перекваліфікують на парамедиків.
 2. Лікаря навчають мінімум 8 років для того, щоб він міг супроводжувати хворого від початку захворювання до завершення (одужання, ремісія або смерть); щоб вмів аналізувати дані лабораторних досліджень під час хвороби, розумівся в фармакокінктиці та фармакодинаміці для того щоб аналізувати препарати що пропонуються фармкомпаніями.
  Що таке швидка допомога — це відсутність лабораторних досліджень, це 20 препаратів, що не змінюються роками, це обмеження діями в симптоматичному лікуванні та тактиці в яку лікарню призвести. Чи місце там кваліфікованому лікарю?
  Якщо лікар не займається саморозвитком, якщо не підробляє в інших мед.закладах, то він деградує.

Ваш лікар,
Олег В.
м. Київ

1 Комментарий

Нажмите для комментария

 • парамедик? три роки? ви з ними стикались по життю?

  Ми на Facebook

  Найпопулярніше

  Вибір редакції