Юридична консультація

МОЗ України визначило порядок госпіталізації пацієнтів до спеціалізованих медичних закладів

Міністерство охорони здоров’я України продовжує розробляти нормативну базу, яка передбачає чіткий і системний структурний розподіл медичної допомоги на первинний, вторинний (спеціалізований) та третинний (високоспеціалізований) рівні. Зокрема, фахівці міністерства винесли на громадське обговорення проект наказу, яким затверджуються процедури направлення та госпіталізації пацієнтів до закладів охорони здоров’я, що надають спеціалізовану (вторинну) медичну допомогу та перелік діагностичних обстежень для планової госпіталізації пацієнта. Також документом пропонується уніфікована форма направлення на госпіталізацію або консультацію лікаря-спеціаліста.

Прийняття проекту наказу має заповнити прогалину в законодавстві України щодо регламентації правового механізму доступу пацієнтів до вторинної медичної допомоги (ВМД) через лікаря первинної медико-санітарної допомоги. Спеціалізована (вторинна) допомога надається в стаціонарних умовах багатопрофільними або однопрофільними лікарнями і в амбулаторних умовах — консультативно-діагностичними центрами. Організація госпіталізації в кожному окремому закладі вторинної допомоги регламентується правилами роботи закладу, затвердженими керівником.

У межах реорганізації системи охорони здоров’я мережа медзакладів буде чітко структурована та оптимізована. Впровадження загальної практики-сімейної медицини передбачає, що людина, яка потребуватиме допомоги (крім екстрених випадків) звертатиметься винятково до сімейного лікаря. Той же, у разі потреби в проведенні необхідних обстежень, консультації лікарів-спеціалістів або стаціонарного лікування, визначить медичний маршрут пацієнта і скерує його до відповідних закладів охорони здоров’я вторинного рівня. Крім того, згідно з проектом, за потреби пацієнт може бути направлений до медзакладу вторинного рівня службою швидкої та невідкладної меддопомоги, лікарями закладів третинного та вторинного рівнів іншого профілю та звернутися туди самостійно без направлення. Причому, якщо хворий потребує госпіталізації до профільного закладу вторинної допомоги, лікар закладу третинного чи вторинного рівнів попередньо має погодити її з лікарем загальної практики. Направлення пацієнтів до таких закладів здійснюватиметься планово або за екстреними показаннями.

Про особливості планової госпіталізації, за екстрених показань та переліком обов’язкових обстежень для госпіталізації до закладів вторинної медичної допомоги можна ознайомитися на сторінках газети «Медичний світ».

Повний текст статті розміщено на сайті «Медичного світу»

Прес-служба МОЗ України

Комментировать

Нажмите для комментария