За офіційним повідомленням прес-служби МОЗ, вже є реальні приклади медзакладів, де лікарі можуть отримати зарплатню до 19 тисяч грн., при умові, що він підписав максимальну кількість пацієнтів.
Такі дані прес-служба МОЗ наводить за результатами жовтня 2018 року
«Не всі ще встигли підняти зарплати, але у найбільш ефективних медзакладів лікарі вже в жовтні матимуть вдвічі більший дохід. Звісно, йдеться не про всіх лікарів, а в про тих, хто підписав максимум декларацій, – для педіатрів це 900, для сімейних лікарів 1800, для терапевтів – 2000», — йдеться в офіційному повідомленні прес-служби МОЗ.
Далі відомство наводить перелік медичних закладів, які вже оформили всю необхідну документацію з НСЗУ для переходу на нову систему фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом», а також уклали договори з медичним персоналом, за якими при формуванні ії зарплатні за місяць враховується кількість підписаних декларацій між лікарем та пацієнтом.
- Бахмутський центр первинної медико-санітарної допомоги, Донецька область
Від НСЗУ у жовтні заклад отримав 2 845 847 грн. Це вдвічі більше, аніж вони отримували за медичною субвенцією.
Лікар-педіатр з оптимальною кількістю декларацій отримає 18 767 грн, тоді як раніше його зарплата була трохи більше 8 000 грн. Зарплата сімейного лікаря становитиме 17 887 грн, тоді як раніше – трохи більше 7 000 грн.
- Мукачівський центр первинної медико-санітарної допомоги, Закарпатська область
Від НСЗУ у жовтні заклад отримав 3 363 тис грн, за субвенцією було 1 850 тис грн. 61% мешканців міста вже підписали декларації зі своїми лікарями.
Сімейний лікар, який підписав 1 450 декларацій, буде отримувати 17 000 грн (раніше він мав 7 800 грн). Зарплатню за новим колективним договором розраховують як відсоток від доходу, який приносить закладу лікар, – він залежить не лише від кількості підписаних декларацій, а і від вікового складу пацієнтів.
- Центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний» Рівненської міської ради
Від НСЗУ у жовтні заклад отримав 3 493 568 грн, за субвенцією було 1,7 млн на місяць. 52% мешканців міста обрали лікарів.
Сімейний лікар, який підписав максимум декларацій, отримає цього місяця 16 800 грн. Раніше лікарі отримували 4-5 тис грн. Сума зарплатні розраховується як ставка плюс премія за підписані декларації – до 300% за максимальну кількість. Премії нарахували тим лікарям, які підписали понад 600 декларацій з пацієнтами.
- Городенківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Івано-Франківської області
Від НСЗУ у жовтні заклад отримав 1 972 500 грн, за субвенцією було 1 199 500 грн на місяць. 54% мешканців району підписали декларації.
Сімейний лікар, який підписав максимум декларацій, отримає в жовтні 18 500 грн. Раніше найбільш досвідчені лікарі отримували до 10 000 грн.
- Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги
Від НСЗУ у жовтні заклад отримав 1 483 933 грн, за субвенцією було 792 933 грн на місяць. 74,6% мешканців міста підписали декларації.
Лікарям у середньому нарахували по 13 260 грн зарплатні, максимально – 14 780 грн. Зарплатня лікаря залежить від кількості підписаних з ним декларацій та рейтингових показників за якість обслуговування (враховується онкопревенція, виявлення туберкульозу, профілактика серцево-судинних захворювань, рівень охоплення профілактичними щепленнями, виконання програми «Доступні ліки, відсутність скарг пацієнтів). Раніше платня лікаря становила в середньому 5 722 грн. Зросли і зарплати медсестер: тепер вони залежно від кількості декларацій, отримують від 8 475 грн до 9 923 грн, раніше середня зарплата медсестри становила 4 314 грн.
МОЗ опублікувало нові правила конкурсного відбору на посади керівників медзакладів
Окремо необхідно додати, що за реформою первинної ланки розрахунок заробітної плати з урахуванням кількості підписаних декларацій між лікарем та пацієнтом, має розповсюджувати і на медичну сестру, що працює з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром з яким підписують договір. Раніше у МОЗ повідомляли, що їх зарплатня може складати в середньому 13 тисяч гривень.
Комментировать