Новини

МОЗ звітував про економію держкоштів… за 2015 рік

МОЗ звітував, що завдяки міжнародним закупівлям було зекономлено колосальні кошти. Мова йде про закупки з бюджету за 2015 рік.

Як повідомляє пресслужба МОЗ, за оцінкою Рахункової палати, закупівлі через міжнародні організації дозволили заощадити до 39% бюджетних коштів. Деякі ліки закуповуються у 67 разів дешевше, ніж це робив МОЗ до 2015 року. Кількість додатково закуплених ліків на заощаджені кошти за деякими програмами сягає 70%.

Також в МОЗ нагадали, що вже четвертий рік поспіль закупівлі препаратів для України здійснюють Програма розвитку ООН, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і британська закупівельна агенція Crown Agents, з якими МОЗ уже співпрацювало в напрямку закупівель раніше. Усі організації визначені ухваленим Парламентом законом та мають значний досвід у галузі медичних закупівель. Вирішальним моментом для запровадження цієї реформи стала критична ситуація із майже річною затримкою тендерів на закупівлю ліків і вакцин у 2014-му році.

Дуже чекаємо, коли МОЗ звітує про економію коштів з бюджету за 2017 рік, а також розкаже, як відбуваються закупівлі за бюджет 2018, і коли розпочнуться поставки препаратів.

Комментировать

Нажмите для комментария