В склад реформи системи екстреної медичної допомоги входить такий пункт, як збереження життя пацієнта до надання допомоги в лікарні. Зберегти життя до приїзду швидкої мають працівники соціальної сфери.
Навчання планують запустити вже у 2019 році. Його пройдуть вихователі в дитячих садках, шкільні вчителі, викладачі університетів, а також громадяни, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою та водії. Окремою ініціативою є навчання учнів 10-11 класів за спеціальною програмою, яка включає в себе практичні та теоретичні навички надання першої допомоги.
Не омине обов’язкове навчання і пожежників, рятувальників, патрульних поліції, водіїв громадського транспорту, провідників, бортпровідників та кондукторів. Після проходження спеціального навчання вони отримають статус екстреного медичного помічника зі спеціальним сертифікатом. В разі необхідності в обов’язковому порядку ці люди будуть надавати медичну допомогу до приїзду швидкої.
Менше ніж за п’ять років у швидкій залишаться виключно парамедик та медтехнік
Таким чином МОЗ бажає вирішити два питання: скорочення обов’язків бригад швидкої, через ліквідацію в складі бригад лікарів та перепрофілювання у парамедиків, та зменшити кількість смертельних випадків до приїзду швидкої допомоги в екстрених випадках.
Статистика від МОЗ: В українських державних медичних установах не вистачає близько 40 тисяч лікарів
Ви ж визначитесь, як в анекдоті, ви розумні чи красиві.Якщо конкретно, цих українських лікарів не вистачає, чи вони тут просто не потрібні. Я, наприклад, проходила підготовку по парамедицині від американської асоціації парамедицини на протязі трьох недільних. Ну гаразд,я лікар і не працюю в сфері медицини катастроф. Ви уявляєте собі, скільки років займає в США підготовка парамедиків і що вони мають вміти робити ? Нашіж поліціянти стрілять не вміють, вони будуть когось реанімувати? Швидше пристрілять,щоб не мучився.