Новини

МОЗ змінює комплектацію автомобільних аптечок за Євростандартами

Аптечка_Медпросвіта

В Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що 80% смертей внаслідок ДТП до приїзду бригади екстреної меддопомоги є масивна кровотеча.

Рішенням Міністерство заплановано, що з автомобільних аптечок виключать будь-які медичні препарати, та замінять їх засобами для надання першої медичної допомоги при ДТП та інструкцію, як її надавати.

За офіційними даними відомства, за шість років кількість померлих внаслідок ДТП зросла до 26 тисяч осіб. При цьому, 80 випадків смертей викликані масивною кровотечою, яку не змогли зупинити до прибуття бригади екстреної медичної допомоги через відсутність необхідного оснащення в аптечці.

«Замість резинового джгута у автомобільній аптечці буде механічний засіб для зупинки кровотечі по типу «САТ», який можна накласти собі самотужки. І абсолютно усі медичні аптечки – мотоциклетні, автомобільні та автобусні – будуть оснащені інструкцією з покроковими діями при ДТП. В оновлених аптечках не буде медичних препаратів – зеленки, таблеток, які мають термін придатності і далеко не завжди вчасно оновлюються в аптечці, тощо», — йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров’я.

Чи можна парувати їжака з ослихою? Про затвердження Порядку формування спроможних мереж первинної допомоги

Повний перелік медичних виробів та інших матеріалів, які мають бути в оновлених аптечках буде опубліковано пізніше, після затвердження відповідної постанови. Норми по оснащенню будуть взяти з відповідних наказів, які використовуються в європейських країнах.

Про затвердження Порядку формування спроможних мереж надавачів первинної медичної допомоги. Проект наказу на обговорення

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook