Діючі цілителі, знахарі, мольфари у випадку прийняття законопроекту МОЗ будуть поза законом, а їх ліцензії на діяльність просто анульовані.
«Якщо його ухвалять, це не означатиме, що люди, які практикують цілительство, не зможуть цим займатися. Проте їхня діяльність не визнаватиметься законом, як така, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися», – підсумувала Супрун.
В першу чергу Міністерство охорони здоров’я відмовиться від відповідальності за ті негативні випадки, які можуть статись у випадку звернення громадянина України до народної медицини. Відповідати за такі дії будуть безпосередньо прихильники народної медицини та самі цілителі і знахарі.
МОЗ України готується до запуску медичної реформи на вторинній ланці
Основна ідея законопроекту полягає в тому, що державна влада не має прав підтримувати методи лікування, які не обґрунтовані наукою. Замість цього пацієнти мусять звертатись до реальних лікувальних закладів з лікарями, де методи діагностики та лікування будуть безпечними та дієвими для пацієнтів.
Нагадаємо, що раніше МОЗ вже прийняло ряд документів які унеможливлюють видачу нових ліцензій від Міністерства охорони здоров’я цілителям, мольфарам та іншим спеціалістам у народній медицині.
На що ставить президент України? На телемедицину та сільські амбулаторії
Комментировать