Новини

МОЗ збирається повністю заборонити не вакцинованим дітям відвідувати школи

Директор центру громадського здоров’я Володимир Курпіта повідомив про ініціативу МОЗ, яка має попередити розповсюдження грипу та ГРВІ під час епідсезонів.

«Ми пропонуємо варіант, який припускає заборону на відвідування не вакцинованим дітям дошкільних та шкільних навчальних закладів. Враховуючи те, що в новому законі про освіту з’явилась можливість отримання середньої освіти альтернативними методами (наприклад, освіта на дому – ред.), цей варіант не позбавляє батьків права не вакцинувати свою дитину; в той же час, він зменшує ризик розповсюдження інфекцій», — заявляє Володимир Курпіта.

Ще восени, коли почала зростати кількість хворих на кір в Україні, керівництво Міністерства охорони здоров’я офіційно порекомендувало не допускати не вакцинованих дітей до занять у школах та дитячих садках для запобігання розповсюдженню захворювання. Цим, наприклад, скористалась влада столиці, яка офіційно заборонила дітям, що не отримали щеплення, йти на шкільні заняття.

МОЗ буде закуповувати вакцини з 25 відсотковим буферним запасом

Тим не менш, в МОЗ розуміють, що це рішення може призвести до зростання кількості підробних довідок про проходження вакцинації і нагадують, що це підсудна справа. Щоб гарантувати безпеку дітям, в Міністерстві також готові подати нові законопроекти, які будуть посилювати відповідальність за підробку довідок про проходження вакцинації як серед батьків, так і серед лікарів.

Відзначимо, що це вже не вперше в МОЗ говорять про посилення відповідальності. Минулого разу експерти та ряд народних депутатів офіційно заявили, що наявних законів достатньо щоб покарати тих, хто підроблює довідки. Новий закон лише призведе до плутанини.

Лікар: МОЗ необхідно роз’яснювати ризики використання вакцин, а не лікарям

Комментировать

Нажмите для комментария