Новини

МОЗ збільшить кількість безкоштовних препаратів для лікування серцево-судинних захворювань та діабету другого типу

програма доступні ліки_медпросвіта

Згідно офіційній заяві прес-служби Міністерства охорони здоров’я, перелік збільшиться на 10 торгових назв та дві діючи речовини.

«27 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка вносить суттєві зміни в реалізацію програми «Доступні ліки» в 2018 році. Перш за все мова йде про доповнення програми ще двома діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань і діабету другого типу – Лозартан і Глібенкламід», — повідомляє прес-служба.

Нагадаємо, що наступного року в Міністерстві очікують суттєве зниження вартості ліків в аптеках роздрібної торгівлі через прийняті зміни, які дозволяють зареєструвати лікарські препарати, які виготовляються в країнах з жорсткою перевіркою якості ліків та відповідають вимогам доказової медицини.

Стосовно програми «Доступні ліки», також очікується ряд змін. Через велику поширеність психічних розладів в Україні (депресія та депресивний синдром), в МОЗ наразі оговорюється питання щодо додання до програми безкоштовні антидепресанти (флуоксетин та амітриптилін).

МОЗ додасть три нових нозології до програми «Доступні ліки»

Завдяки доступності антидепресантів очікується зниження вживання міцних спиртних напоїв та покращення ситуації з поширеністю психічних розладів.

Оновлений перелік лікарських засобів за програмою «Доступні ліки»

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook