Новини

МОЗ збільшить базовий тариф за одного пацієнта для лікарів-педіатрів

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

Заступник міністра Павло Ковтонюк повідомив, що за рішенням Міністерства тариф для лікарів-педіатрів буде перераховано в більшу сторону

«Для «первинки» тариф уже розраховано, 370 гривень базова ставка за пацієнта, коефіцієнти озвучимо трохи пізніше. Коли ми прорахували педіатричну практику, то зрозуміли, що їм буде не дуже вигідно, тому хочемо збільшити коефіцієнт на маленьких дітей», — повідомив заступник міністра.

Нагадаємо, що початок підписної кампанії між лікарями первинної ланки та пацієнтами заплановано на квітень 2018 року. До цього моменту підписання декларацій проходитиме в рамках пілотного проекту. Вони зберігатимуться та поступово реєструватимуться через медичні інформаційні системи в eHealth для створення єдиного реєстру пацієнтів.

«Декларація буде типова, вона буде в електронному вигляді, фізично її не можна змінювати. В паперовому вигляді вона може існувати тільки після друку з системи електронної охорони здоров’я», — зазначив Павло Ковтонюк.

Річні тарифи для лікарів за пацієнтів в Міністерстві планують збільшувати кожного року, до 2020 року. Через 2 роки згідно з прийнятим законопроектом №6327 мінімальні видатки на систему охорони здоров’я мають зрости до 5 відсотків від ВВП. Тоді ж почнуть отримувати збільшену зарплатню і лікарі спеціалісти.

Наказом від 26 жовтня 2017 року N 1542 було скасовано професію «фельдшер медицини невідкладних станів»

Комментировать

Нажмите для комментария