Новини

МОЗ заявляє про повну забезпеченість України препаратами від ВІЛ СНІДу

За оцінками національних і міжнародних експертів в Україні близько 200 000 ВІЛ-позитивних людей. Понад 60 000 з них не знають про свій статус.

У жовтні 2019 року в Україні офіційно зареєстровано 1 431 новий випадок ВІЛ-інфекції, у 658 пацієнтів діагностовано СНІД. Найпоширенішим шляхом інфікування ВІЛ залишається статевий.

Вчасна діагностика ВІЛ та початок терапії гарантує повноцінне життя. В Україні тестування на ВІЛ, а також лікування ВІЛ-позитивних осіб, безкоштовне.

27 листопада Кабінет Міністрів ухвалив Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року. Одним із основних напрямів цієї стратегії є подолання епідемій ВІЛ/СНІДу. Для цього  буде удосконалено систему ефективного виявлення ВІЛ-інфекції та розширено мережу закладів, у яких можна зробити тест. Також держава гарантує повне задоволення потреби у антиретровірусній терапії (АРВТ). Стратегія  передбачає, що одразу після встановлення діагнозу пацієнту буде надано доступ до нових високоякісних препаратів АРВТ.

Які зміни у медицині готує МОЗ на 2020 рік: Міністр охорони здоров’я розповіла про основні пріорітети

Зараз Україна повністю забезпечена новітніми препаратами для лікування ВІЛ, близько 123 тисяч ВІЛ-позитивних пацієнтів отримують лікування. У 93% ВІЛ-позитивних людей, що отримують антиретровірусну терапію, вірус у крові не виявляється. Це означає, що вони не можуть передати ВІЛ іншим.

У Державному бюджеті  на 2020 рік передбачено 207,9 млн. на фінансування послуг з супроводу та профілактики ВІЛ, що дозволить розширити охоплення послугами з 252 тис. українців у 2019 році до понад 356 тисяч українців у 2020.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції