Новини

МОЗ затвердив документ про допомогу щодо профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини

Протокол розроблений для лікарів загальної практики, а також лікарів, які здійснюють господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці

Міністерство охорони здоров’я України своїи наказом від 16 травня 2016 року (№ 449) «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги» затвердило Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної та третинної медичної допомоги «Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини».

Як повідомила прес-служба українського МОЗ, цей протокол було розроблено самі для лікарів загальної практики, а саме – для сімейних лікарів, акушерів гінекологів, неонатологів, педіатрів, терапевтів, дитячих інфекціоністів, а також для – акушерів, медсестер, фтизіатрів, наркологів, лікарів-психіатрів, і тих лікарів, які здійснюють господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці.

В офіційному повідомлення також йдеться про те, що основою протоколу стала адаптована клінічна настанова «Передача ВІЛ від матері до дитини». А цей документ грунтується на  принципах доказової медицини з урахуванням сучасних міжнародних рекомендацій.

Ознайомитися з наказом та Уніфікованим клінічним протоколом можна за посиланням

Читайте також: МОЗ підтримує українське антитютюнове законодавство з європейськими директивами

Комментировать

Нажмите для комментария