Новини

МОЗ затвердило Порядок надання меддопомоги для лікарів первинної ланки

Семейный врач_Медпросвита

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила про затвердження важливого документу, який стане дороговказом в роботі лікарів.

Таким чином МОЗ планує створити абсолютно нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта. На своїй сторінці у мережі Facebook Уляна Супрун наводить короткий перелік змін у роботі первинної медичної допомоги:

  • Терапевти, педіатри та сімейні лікарі спостерігатимуть за станом здоров’я, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння.
  • Так само терапевти, педіатри та сімейні лікарі вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннями та станами.
  • За потреби лікар дасть направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо – чи буде консультуватись з ним щодо лікування.
  • Лікар також надаватиме невідкладну допомогу при гострому розладі фізичного чи психічного здоров’я, якщо не потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої меддопомоги.
  • Лікар вчасно виявлятиме ризики для здоров’я. Він проконсультує, як поступово звільнитись від шкідливих звичок, де знайти додаткову допомогу і перейти на здоровий спосіб життя.
  • У компетенції лікаря первинки – спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю й окремі послуги паліативної допомоги.
  • Лікар також видасть потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи тощо.
  • Записатись до лікаря можна буде особисто, телефоном, електронною поштою чи іншими доступними засобами. За потреби лікар може виїхати до пацієнта додому. Потребу виїзду лікар і пацієнт вирішують разом. Мова йде не про екстрену допомогу – служба «швидкої» працюватиме у звичному режимі.

Пояснення МОЗ: Пацієнт зможе за власний кошт купити в лікаря медичні послуги, не підписуючи декларацію

  • Якщо лікар у відпустці чи з інших причин не може прийняти пацієнта, то заклад охорони здоров’я має забезпечити заміну і заздалегідь повідомити його пацієнтів.
  • Згідно з Порядком, оптимальний обсяг практики для сімейного лікаря складає 1 800 пацієнтів, терапевта – 2 000, педіатра – 900. Проте залежно від демографічних, інфраструктурних та інших особливостей населеного пункту кількість пацієнтів може змінюватися.

МОЗ: Є завдання — щоб лікарі були зацікавлені їхати працювати в селах

Також пані Супрун роз’яснила, що кількість договорів між пацієнтом та лікарем може бути збільшена. Конкретні цифри будуть оговорені під час укладання договору між медичним закладом первинної ланки (який виступатиме в якості постачальника медичних послуг) та Національною службою здоров’я України (виступає в якості державного замовника медичних послуг).

При цьому, якщо ідеться про сімейного лікаря, який працює в селі, де мешкає більше 2000 осіб, то всі жителі зможуть обслуговуватись саме у цього лікаря. Відповідно, такий лікар отримуватиме більше фінансування, залежно від кількості пацієнтів.

Комментировать

Нажмите для комментария