У МОЗ вирішили доповісти про результати реформи на первинці. Стверджують, що у 2018 зарплата сімейного лікаря до реформи складала 7 000 грн, а після реформи з максимальною кількістю підписаних декларацій – 17 887 гривень.
«Умови роботи лікарів та зарплати покращуються по мірі розгортання трансформації системи охорони здоров’я. У медзакладах, які уклали договір з НСЗУ та мають активну і вмотивовану команду, сімейні лікарі, терапевти, педіатри і медсестри вже мають вищий дохід. Наприклад, у Бахмуті сімейний лікар, якого обрали максимум пацієнтів, отримує 17 887 грн грн. Раніше він заробляв 7 000 грн. А у Вознесенську зарплати медсестер тепер складають від 8 до 9 тисяч гривень», — йдеться в офіційному повідомленні прес-служби МОЗ України.
Окремо в своєму повідомленні, МОЗ додає картинку з розмірами доходів сімейного лікаря у 2018 року до та після медичної реформи на первинній ланці. Мова йде про запуск нової системи фінансування «Гроші йдуть за пацієнтом».
Цікаво, що самі лікарі за своїми офіційними платіжками таких зарплат ще не бачили. Також зауважимо, що досі зберігається найнижчій рівень зарплат в Україні серед лікарів-спеціалістів. Середній дохід лікаря вищої категорії в середньому складає від 4 до 6 тисяч гривень. В той же час, середня зарплата в Україні вже перевищує 8 000 гривень. Наприклад, за 7-8 000 гривень пропонують роботу прибиральниці в столичних супермаркетах.
По-перше, якщо не існує тарифного розряду і тарифної сітки, відповідно, яку зарплату захочуть, таку заплатять.По-друге, не зрозуміло, яка відповідність кількості підписаних декларацій рівню зарплати.По- третє, яких лікарів, точніше,кого саме, допускають до складання декларацій? Це ж потрібно, щоб керівництво вас вбило в базу, а вони не завжди в цьому зацікавлені, оскільки кількість клієнтів, як правило , обмежено, для прикладу, конкретним населеним пунктом.Себто до декларації і їх підписання допускаються ‘свої люди