Новини

МОЗ: Зарплата медиків – у руках головних лікарів

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Прес-служба МОЗ офіційно підтвердила перехід від державної тарифної сітки до внутрішньої, яка складається безпосередньо керівництвом медзакладу для кожного медпрацівника.

«Тепер медзаклади вільні у формуванні своєї політики оплати праці.Тарифні сітки і штатні розписи тепер не діють в автономних медзакладах. А зарплата — предмет домовленості головного лікаря і його співробітників», — йдеться в поясненні МОЗ щодо проведених реформ у галузі.

Зміна тарифної сітки після автономізації медичних установ була анонсована ще весною минулого року. Згідно з законопроектом про автономізацію всіх медичних закладів Україні, при переході до форми власності неприбуткове комунальне підприємство  було дозволено відмінити державну тарифну сітку та скласти свою з урахуванням можливостей медзакладу.

При цьому МОЗ України не рекомендує солідарну тарифну сітку. Замість цього має бути створена конкуренція між медичними працівниками. Ті хто більше надає медичних послуг, до кого постійно звертаються пацієнта – має отримувати суттєве збільшення зарплатні, хоч до 20 000 гривень офіційно, якщо є такі кошти в наявності, в той час як лікарів без пацієнтів – мінімальну.

Як відбувається визначення тарифного розряду

Це на думку керівництва відомства також дозволить оптимізувати кадрові підрозділи по регіонам. Лікарі без пацієнтів будуть вимушені шукати роботу там, де вони дійсно необхідні, за що їм буде надана відповідна зарплатня.

МОЗ: Тариф за надання медпослуг дітям у 4 рази більший ніж за дорослого

Комментировать

Нажмите для комментария