Новини

МОЗ запустило спрощену процедуру реєстрації лікарських засобів

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Лікарські препарати, які пройшли всі необхідні етапи перевірки якості в країнах з жорсткими регуляторними вимогами реєструватимуться в Україні за 17 днів.

Прес-служба МОЗ наводить декілька прикладів країн, де саме є необхідна регуляторна база для перевірки якості ліків: Швейцарія, Японія, США, Австралія, Канада. Якщо ліки родом з цих країн та мають всі сертифікати, вони проходитимуть спрощену процедуру реєстрації в Україні.

Відповідний законопроект в Верховній Раді прийняли та затвердили ще в 2016 році, але для того, щоб його запустити було необхідно отримати не тільки підпис президента, а створити нормативну базу. Це було зроблено в співпраці МОЗ, Державного експертного центру та бізнес-асоціацій, які напряму заінтересовані в найшвидшій реєстрації ефективних ліків в Україні для їх реалізації на ринку.

«Ми працювали спільно з представниками бізнес-асоціацій, аби зробити процес реєстрації зручним для всіх сторін. Оновлена регуляторна база спрямована на оптимізацію документообігу, створення умов для комунікації заявника і ДЕЦ та мінімізацію випадків відхилення заяв з технічних причин. Ми готові надавати консультації щодо реєстрації і чекаємо на заявки», — коментує Тетяна Думенко, директор Державного експертного центру.

МОЗ: Оновлений нацперелік препаратів включатиме 427 найнеобхідніших ліків

Міністерство охорони здоров’я, в свою чергу, розраховують, що спрощена процедура реєстрації лікарських засобів значно вплине на ціноутворення фармацевтичного ринку Україна.

В повідомленні прес-служби МОЗ йде мова про те, що за оцінками ряду пацієнтських організацій, через відсутність конкуренції вартість більшості ліків штучно завищена на 30% порівняно з сусідніми європейськими країнами. Нові товари на прилавках аптек будуть задавати конкуренцію, а тому ціни будуть поступово знижуватись.

«Уряд та МОЗ робитимуть все від нас залежне для максимального спрощення бізнесу в Україні і, сподіваємося, в свою чергу отримати нижчі ціни на препарати для українських пацієнтів», — заявляє в.о. міністра Уляна Супрун.

МОЗ може дозволити безоплатно виписувати рецепти на препарати, які не входять в Нацперелік

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції