Після офіційного запуску нової Міжнародної класифікації частина медичних працівників поскаржились про складності з її розумінням. Тому було розроблено онлайн тренажер.
«Цей тренажер допоможе українським медичним працівникам навчитись працювати з Міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги ІСРС-2. Функціонал тренажера дозволяє використовувати його під будь-які клінічні випадки, які можуть зустрічатися у загальній практиці. Тренажер можуть використовувати медичні працівники для самонавчання, а також навчальні заклади і професійні асоціації для тренінгів», — пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я.
Для зацікавлених доступна детальна інструкція для використання тренажера за наступним посиланням: https://bit.ly/2sFxTdZ
Інструкція обов’язкова для попереднього ознайомлення, щоб зрозуміти принципи роботу онлайн тренажера.
В самій програмі для простоти були наведені приклади візитів пацієнтів, які прописані за алгоритмом використання Міжнародної класифікації ICPC-2, згідно наказу МОЗ від 26.01.2018 № 157 ( форма 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів»).
В МОЗ також зазначають, що для кожного візиту пацієнта тренажер з ІСРС-2 дозволяє кодувати три складові:
- Причину звернення пацієнта до лікаря (найчастіше це певні скарги, консультації або оцінка результатів аналізів).
- Діагноз (як бачить проблему сімейний лікар).
- Дії (що необхідно зробити в конкретній ситуації – лікування, направлення на додаткові методи обстеження або на вторинну ланку).
Цей тренажер також може бути корисним для замовників і розробників програмного забезпечення для демонстрації на прикладах тренажера принципів організації медичних записів пацієнтів в роботі медичних працівників первинної медичної допомоги.
Комментировать