Новини

МОЗ запевняє, що у проблемах роботи програми «Доступні ліки» винна місцева влада

лекарства, пилюли, таблетки, медикаменты_медпросвита

Керівництво МОЗ повідомило, що кошти на програму реімбурсації, а саме 83,3 мільйони гривень на січень місяць, передано регіонам вчасно.

В той же час, регіональна влада ніби не встигла розподілити ці кошти та направити їх на виконання урядової програми для максимального забезпечення населення лікарськими препаратами, які входять в програму реімбурсації.

«З усієї України надходять повідомлення, що люди не можуть отримати препарати за програмою “Доступні ліки“. Лікарі не видають рецепти, а аптеки – ліки, кажучи, що немає фінансування. Це неправда – фінансування з національного рівня було виділено вчасно та в повному обсязі, але в усіх областях, крім двох, його не розподілено місцевою владою», — повідомляє прес-служба відомства.

Зазначимо, що про проблеми з розподілом коштів та їх передачею в регіони вже повідомляв заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик. Тоді він запевняв, що кошти будуть виділені та передані в регіони в максимально стислий термін.

«В регіони надійшло 83,3 млн грн з передбаченого на цей рік 1 млрд грн (кошти на перший місяць року). Проте лише Полтавська та Чернігівська направили кошти до кінцевих розпорядників, якими зазвичай є заклади охорони здоров‘я. Натомість в інших регіонах дотепер не ухвалені обласні та місцеві бюджети, не розподілено кошти по районах. Будь-які затримки в роботі програми створюють перерви в лікуванні для пацієнтів, які мають серцево-судинні хвороби, діабет ІІ типу та бронхіальну астму», — говорять в МОЗ.

МОЗ додасть три нових нозології до програми «Доступні ліки»

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції