Новини

МОЗ запевняє, що пологи в Україні залишаться безоплатними

Задумчевый врач сложил руки, медпросвіта

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я повідомила, що пологи в Україні залишаться безоплатними, а держава покриє на вартість необхідних послуг 100%.

«У ст. 4 п.1 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 2168-VIII зазначається: «у межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням: екстреної медичної допомоги; первинної медичної допомоги; вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги; третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; паліативної медичної допомоги; медичної реабілітації; медичної допомоги дітям до 16 років; медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами», — зазначили в МОЗ.

МОЗ повідомило, що на обліку в Україні перебуває 35 тисяч хворих на туберкульоз

Нагадаємо, що раніше в Міністерстві охорони здоров’я вже повідомляли про те, що пологи залишаться безоплатними. Основна зміна, яка впроваджується загальною медичною реформою галузі, — це можливість отримати під час перебування в пологовому будинку додаткові послуги за власні кошти. Наприклад, пацієнтка за бажанням може переселитися в окрему палату чи отримати інші додаткові платні послуги, які передбачені в пологовому будинку. Таким чином, жінка забезпечить себе додатковим комфортом.

Тим не менш, у МОЗ переконують, що пологові будинки нададуть гідні умови і при безоплатних пологах.

Комментировать

Нажмите для комментария