Новини

МОЗ: Закон про медичну реформу офіційно набув чинності

гроші_медицина_медпросвіта

Прес-служба МОЗ повідомила, що Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» офіційно набув чинності.

Цей закон України від 19.10.2017 був прийнятий у вигляді законопроекту №6327, який протягом року проштовхувало керівництво МОЗ для початку реформи медичної галузі. Наразі в Міністерстві отримали законні підстави прийняти низку рішень, щоб вчасно реалізувати заявлений план реформи первинної ланки медицини.

Процес створення Національної служби здоров’я України вже розпочато. Ця нова держслужба буде самостійно розподіляти державний бюджет на медицину між медичними закладами, які підпишуть з агентством контракти. В найближчий час буде проведено конкурс на посаду голови НСЗУ та двох його заступників, а сама служба має запрацювати до середини весни, коли буде офіційно розпочата підписна кампанія між лікарями та пацієнтами.

МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи

«Розпочався процес автономізації медзакладів – перетворення медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства. У такому статусі вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. Звертаємо увагу керівників медзакладів на важливість ознайомлення з законодавством та нашими рекомендаціями щодо процесу автономізації», — повідомляє прес-служба Міністерства.

Нагадаємо, що в МОЗ повідомили про терміни реалізації реформи в 2018 році, а також відзначили, що більшість змін у галузі можна буде відчути не раніше, ніж через три роки, коли реформа буде запущена на всіх ланках медицини та будуть створені гарантований та платний пакети медичних послуг.

Комментировать

Нажмите для комментария