Новини

МОЗ: Зафіксовано 90 хворих на ботулізм, 9 з них померли

Восьмеро з дев’яти хворих на ботулізм, які померли, захворіли внаслідок вживання в’яленої риби. На сьогодні не рекомендовано вживати рибу та консервацію, навіть куплену в магазині.

На цей час виявлено багато порушень при зберіганні та транспортуванні риби та консервації. Також багато продавців вдаються до копчення чи засолення своєї продукції задля реалізації повної партії закупленої рибної продукції. Особливо гостро ця ситуація стосується ринків України, де інколи неможливо виявити звідки взята продукція, та яка в неї якість.

МОЗ повідомляє, що на цей час в Україні вже є 25 курсів антитоксину проти ботулізму, які доставили нещодавно, як гуманітарну допомогу через міжнародні організації. Ліки знаходяться в Києві, та швидко передаються в регіони, при офіційному зверненні до МОЗ, про необхідність терміново надати лікування пацієнтам.

Вже було використано перші три флакони, після того, як було встановлено діагноз ботулізм, у Кіровоградській, Хмельницькій та Івано-Франківській області. Саму сироватку виділяють саме на пацієнта, а не регіон.

Окремо підкреслимо, що один пацієнт загинув вже після того, як в Україну привезли антитоксин. Експерти вважають, що в найкоротший термін необхідно закупити достатню кількість сироватки, для того щоб забезпечити кожний регіон України.

Кількість випадків захворювання ботулізмом продовжує зростати.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook