Новини

МОЗ: За результатами соц. опитувань українці стали менше давати медикам хабарі, подарунки та підтримують трансплантацію органів

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Прес-служба відомства повідомила, що згідно з результатами останніх опитувань кількість випадків хабарництва серед медпрацівників за рік зменшилась на 20%. Рідше дають подарунки, а розвиток трансплантації підтримують вже 64% населення.

  1. Українці рідше дають хабарі в медичних закладах України

Боротьба з корупцією — один із ключових напрямків роботи МОЗ України з 2016 року. Результат системної роботи команди міністерства — кількість хабарів готівкою за медичні послуги значно спала від жовтня 2016 року. На той час один із чотирьох пацієнтів зізнавався, що давав хабарі лікарю і, ймовірно, реальні цифри були ще більшими.

Уже за рік випадки хабарів зменшились до 20% (за даними групи “Рейтинг” від 07/2017). А після запуску кампанії “Лікар для кожної сім’ї” і трансформації системи фінансування первинної ланки медицини, коли “гроші пішли за пацієнтами” у медзаклади, цей показник знизився до 7% (за даними групи “Рейтинг” від 10/2018). Наразі кількість хабарів знаходиться у межах похибки на рівні 9% (за даними  “ КМІС” від 03/2019).

Оцінка змін у медичні галузі: Українці більше довіряють свому лікарю та задоволені «Доступними ліками»

  1. За результатами дослідження кількість подарунків в обмін на медпослуги зменшилось на 27% за рік

Зменшилась і практика  подарунків в обмін на медичні послуги: від початку відстеження у червні 2018 кількість подарунків спала від 27% (що більше, ніж 1 з 4 пацієнтів, за даними групи “Рейтинг”) до 14-17% (за даними групи “Рейтинг” від 10/2018 і “ КМІС” від 03/2019), що за статистикою знаходиться у межах похибки.

Коломойський назвав наступного міністра охорони здоров’я: «Це мій товариш. Майбутній міністр охорони здоров’я»

  1. Більше половини українців підтримують трансплантацію органів

Розвиток трансплантації в Україні — це можливість рятувати сотні людей щороку. Водночас розбудова нової системи трансплантації можлива виключно за підтримки громадян, адже саме за їхньою згодою можна буде використовувати органи посмертно. На таких умовах грунтується напрям трансплантації у всьому світі. За роки дебатів та місяці боротьби з міфами щодо трансплантації органів, Міністерство охорони здоров’я змогло переконати Парламент підтримати закон  щодо дозволу трансплантації органів в Україні.

У результаті громадська думка змінилась на користь добровільних пожертв органів для трансплантації. На початку ініціативи існувало різноманіття думок щодо цього питання, проте менш ніж половина (49%) підтримувала ініціативу (за даними групи “Рейтинг” від 10/2016). Проте наступного року вдалося досягнути більшості — 63% підтримують трансплантацію органів. Наразі соціологічне опитування ще проводиться та буде готовим за декілька тижнів.

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Уровень жизни снизился,люди стали беднее,реже обращаются к врачам,итог-меньше хабарей

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше