Новини

МОЗ: Якщо не вистачає лікарів в регіоні, місцева влада має оголосити конкурс на посаду

Врач сложил руки_медреформа_медпросвіта

Прес-служба МОЗ пояснила, як має діяти місцева влада в разі недостатньої кількості сімейних лікарів. В першу чергу оголосити конкурс на посаду в місті або селищі та забезпечити умови праці і життя.

«Місцева влада може оголосити конкурс на посаду сімейного лікаря в своєму місті або селищі. Забезпечити йому комфортні умови праці та життя. А Національна служба здоров’я забезпечить достатнє фінансування для встановлення достойних заробітних плат для медиків, що надають первинну медичну допомогу. Ті медичні заклади, що вже уклали договори з Нацслужбою здоров’я, отримали оплати за послуги до двох разів більше, ніж це було за старої моделі фінансування», — переконані у відомстві.

Наприклад, якщо всі лікарі вже підписали максимальну кількість декларацій з пацієнтами, а в регіоні залишились громадяни, які не мають угоди з лікарем, місцева влада має оголосити конкурс та забезпечити необхідною кількістю кадрів медичні установи первинної ланки.

Як органiзувати систему надання первинноï медичноï допомоги на мiсцевому рiвнi

«Передусім таке збільшення фінансування відобразилося на зарплатах лікарів та медичного персоналу. Наприклад, лікарі Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) №2 Дніпровського району Києва отримують зарплату від 18 до 22,5 тис грн, а медсестри близько 10 тис грн. Зарплата медичного персоналу зросла до 20%. У ЦПМСД Нової Каховки на Херсонщині зарплата лікарів складає 15-16 тис грн, а зарплата медсестер зросла до 10 тис грн.», — заявляють у міністерстві.

У НСЗУ вимагають від місцевої влади створювати місця для нових лікарів, якщо тих не вистачає

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції