Новини

МОЗ взялося за донорів

Як повідомляють в МОЗ, міністерство планує створення єдиного національного реєстру донорів.
Чудова новина. Здається, реєсри пацієнтів с діабетом тощо вже сворені, на черзі — донори.
МОЗ повідомляє, що до Всесвітнього дня донора в Україні розробили план розвитку національної системи крові.

Щорічно в Україні,за даними МОЗ, стають донорами крові близько 500 тис людей. 70% з них здають кров лише один раз. Для того, аби центри крові могли залучити донорів, які підтримують регулярне добровільне та безоплатне донорство крові, сама система має бути змінена та осучаснена.

МОЗ України розробив проект стратегії, що має дати старт змінам у системі крові. Основна мета розробленого документу та передбачених ним змін — безпечний, якісний та доступний компонент крові для пацієнта.

Пропонована стратегія — це оновлена редакція документу, написаного у 2016 році, доопрацьована у відповідності з нормативно-правовими актами медичної реформи. Оновлена редакція вже пройшла громадське обговорення. Після погодження Міністерством юстиції України документ буде винесено на затвердження Уряду.

Планується оптимізація самих центрів крові та запровадження ефективного управління наявними запасами компонентів крові.

Перші кроки уже зроблено, зявляють в міністерстві.

Так, наприклад, почалась оцінка центрів крові. Наступним кроком стане вдосконалення законодавчої бази щодо донорства крові.
Буде змінено і саму структуру системи забезпечення українських пацієнтів компонентами крові. Планується створення трансфузіологічного центру, який координуватиме, управлятиме і моніторитиме програми національної системи крові.

У планах також створення єдиного національного реєстру донорів.

За інформацією пресслужби МОЗ

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook