Новини

МОЗ вводить нові правила виписування рецептів на ліки. Перелік вимог

лекарства, пилюли, таблетки, медикаменты_медпросвита

Наказ МОЗ №735 від 18.04.2018, що зокрема змінює правила виписування рецептів, сьогодні офіційно набуває чинності. Починається поступове впровадження електронного рецепту.

Рецепти форми ф-1 мають містити таку інформацію про лікаря:

  1. Найменування закладу охорони здоров’я або ПІП ФОП;
  2. Адреса закладу охорони здоров’я або ФОП;
  3. Код ЄДРПОУ/ Реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  4. Реквізити ліцензії на медичну практику або рішення органу ліцензування.

Червоний штамп “Вартість підлягає відшкодуванню” замінено на нове додаткове поле у рецепті: “Джерело фінансування” в якому зазначається назва урядової або муніципальної програми для пільгового відпуску лікарських засобів. Це поле в електронному рецепті дозволить чіткіше контролювати виконання урядових та регіональних програм.

У відомостях про пацієнта лікар повинен зазначити прізвище, ініціали та вік пацієнта, а також номер його амбулаторної чи стаціонарної картки. Номер картки поєднуватиме історію лікування пацієнта з усіма даними про нього в системі eHealth. Також він допоможе уникнути плутанини, у разі якщо різні пацієнти матимуть однакові імена та дату народження.

Супрун повідомила про підписання 5 мільйонів декларацій між лікарем та пацієнтом

Назва лікарського засобу зазначається латинською мовою за назвою діючої речовини (МНН – міжнародною непатентованою назвою).

Важливо:

  • Нові вимоги стосуються лише рецептів форми ф-1.
  • Заклади охорони здоров’я можуть використовувати стару форму паперового рецепту ф-1 з червоною печаткою “вартість підлягає відшкодуванню” до того часу, поки наявні бланки не закінчаться.
  • Нові вимоги до рецепту не розповсюджуватимуться на рецепти на препарати інсуліну, допоки до електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії не будуть внесені необхідні технічні зміни.

Зазначимо, що наразі запуск електронного рецепту на лікарські засоби та медичні вироби відбувся в п’яти пілотних регіонах України. Певний час нову систему тестуватимуть та виявлятимуть помилки, адже електронні рецепти будуть прив’язані безпосередньо до системи eHealth. Лише потім планується впровадження новації в інших областях України.

Зарплати медпрацівників у автономізованих медзакладах зростуть

Комментировать

Нажмите для комментария