В МОЗі сподіваються, що «гроші за пацієнтом» підуть вже в цьому році.
Перший квартал цього року — це перехідний період для місцевої влади та колишніх поліклініків.
В цей час будуть працювати змішана системи фінансування — медична субвенція та прямі виплати за договорами з Національною службою здоров’я. Лікарні отримають фінансування за рахунок субвенций протягом всього 2018 року.
На базі колишніх поліклініків створюються нові підприємства — як неприбуткові та некоммерційні. Всі послуги цих підприємств має сплачувати жержава. Тому керівнику має бути вигідно, щоб його сімейні лікарі обслуговували якнайбільше пацієнтів.
Чи будуть затримувати зарплату лікарям і за що саме їм будуть платить?
Співоплата можлива на вторинному та третій рівнях, тобто на рівні лікарень.
Крім цього, приватні медичні центри можуть укласти договір і розпочати роботу з Національною службою здоров’я, починаючи з червня, коли служба запрацює.
В міністерстві вважаю, що зараз лікарні працюють як бюджетні організації з вертикальним управлінням. Їх керівники не мають свободи вирішення і підкоряються замовленням згори. Після перетворення медхакладів керівники зможуть самі вирішувати — хто буде мати яку заробітну плату, які додаткові спеціалісти потрібні, куди використовувати кошти.
Крім того, після реорганізації поліклініки та лікарні не будуть платниками податку на прибуток і податку на нерухомість.
Контроль за порядком повинні здійснювати Наглядова рада, до якої входять депутати і громадські діячі. Для лікарень також будуть створені опікунські ради, куди входять помічники, благодійні та релігійні організації.
В міністерстве обіцяють, що медпрацівникине будуть звільнені — тільки в разі скорочення штату. У всіх інших «трудових» буде зроблено повідомлення про створення нового підприємства.
Комментировать