Новини

У МОЗ визначено системні кроки для підвищення рівня медичного забезпечення в сфері безпеки дорожнього руху

23 грудня 2015 року у Верховній Раді України проведені Парламентські слухання «Про стан і перспективи забезпечення в Україні безпеки дорожнього руху», до участі в яких були залучені представники Кабінету Міністрів України, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, народні депутати України, науковці, експерти, представники міжнародних та громадських організацій.

З трибуни Верховної Ради України в.о. директора Медичного департаменту МОЗ України Василь Кравченко наголосив на необхідності прийняття рішень щодо удосконалення належної організації здійснення медичного контролю за станом здоров’я водіїв транспортних засобів як невід’ємної складової попередження дорожньо-транспортних пригод. «Наразі медичне забезпечення в сфері безпеки дорожнього руху потребує перегляду як законодавчої бази, так і формування системи навчань, в першу чергу з надання домедичної допомоги, розроблення нових критеріїв медичних оглядів водіїв, відповідно до яких встановлюється організація, умови, послідовність та періодичність медичних оглядів кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів з метою визначення відповідності обстежуваної особи мінімальним вимогам фізичної і розумової придатності для керування транспортним засобом. Необхідність удосконалення вимог до стану здоров’я водіїв, їх психофізіологічних властивостей потребує уваги державних органів та органів місцевого самоврядування», — зазначив він.

Більшість присутніх дійшла висновку про необхідність вжиття дієвих кроків для покращення ситуації у сфері безпеки дорожнього руху. Важливим є питання поліпшення ефективності функціонування єдиної системи надання учасникам дорожнього руху інформації про місця підвищеної аварійності (концентрації дорожньо-транспортних пригод), стан доріг, погодні умови, аварійну ситуацію, пункти екстреного зв’язку, розташування закладів охорони здоров’я тощо), а також удосконалення профілактичної та освітньої діяльності, медичного, інформаційного, нормативно-правового забезпечення, створення досконалої системи збереження життя і здоров’я населення.

За напрямком удосконалення медичного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху запропоновано такі першочергові кроки:

  1. Створити єдиний інформаційний простір шляхом формування та функціонування загальнонаціональної бази даних щодо стану здоров’я та психофізіологічних властивостей кандидатів у водії та водіїв для здійснення моніторингу стану їх здоров’я;
  2. Вдосконалити систему медичних оглядів кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів.
  3. Розробити та реалізувати систему порядку проведення психофізіологічного тестування і оцінку рівня розвитку професійно важливих психофізіологічних якостей, необхідних для безпечного керування транспортним засобом для водіїв, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів.
  4. Створити регіональну мережу пунктів медичного контролю водіїв транспортних засобів в обласних центрах, великих містах та місцях розташування грузо-пасажирських автомобільних пунктів пропуску, стоянок та місць відпочинку на автошляхах.

Читайте також: У 2016 році МОЗ планує забезпечити доступ до ліків ширшому колу пацієнтів

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook