На думку деяких експертів МОЗ, нинішня система оцінки знань лікарів – це імітація. В системі необхідні зміни, а саме централізована комісія та тестування.
«Сьогодні діє система атестації, яка підтверджує стаж, але не професіоналізм і не якість роботи. Держава має монополію на послуги з підвищення кваліфікації. Проте, фактично відсутній дієвий механізм персональної відповідальності перед пацієнтом за якість наданої медичної допомоги», – підкреслили в МОЗ
У комісії, яка буде створена, як вже повідомляли, буде 30 членів. При цьому є висока вірогідність того, що залучатимуть експертів з ЄС, США, Ізраїлю, Канади та Японії. Ніби це допоможе запобігти корупційним ризикам у роботі комісії. А ось сам іспит необхідно буде проходити кожні три роки, а у випадку провалу індивідуальну ліцензію призупинять або анулюють.
Про реформу: Сьогодні нам пропонують «видалити мигдалики» через …
«Сьогоднішня система оцінки придатності лікарів – це імітація, де головним критерієм є стаж та проходження курсів сумнівної якості. Навчання проводять заклади, між якими немає конкуренції. Знання, що вони дають, у більшості випадків не відповідають сучасним викликам та стандартам. Професійне ліцензування лікарів – це важлива системна зміна, яка надасть лікарям більше прав та запровадить індивідуальну відповідальність за власні клінічні рішення», – підкреслив Євген Гончар, один з експертів МОЗ.
Цілком погоджуюсь с думкою експертів, що нинішня система оцінювання знань лікарів – це імітація. І закордонні експерти потрібні. Але не тільки для боротьби з корупцією. Потрібна досконала переробка змісту іспитів. Так, якщо порівняти КРОК 3 «ЛАБОРАТОРНА ДІААНОСТИКА» з сучасними міжнародними і європейськими програмами підготовки спеціалістів з лабораторної медицини , стає вочевидь, що ніяк не відповідають сучасним вимогам до професійної компетентності спеціалістів лабораторної медицини. Такі «спеціалісти» не спроможні виконувати покладені на них трудові функції, на що є багато скарг з медичних лабораторій. Без докорінних змін тут не обійтись.