Новини

МОЗ виступає за закордонні протоколи лікування замість адаптованих до наших реалій

Костянтин Надутий, як заступник голови правління Українського лікарського товариства вважає, що МОЗ просто відмовилось від адаптації закордонних протоколів

В першу чергу експерт нагадує, що в Україні є все необхідне для створення та розробки національних стандартів на підставі міжнародних клінічних протоколів, проте, Міністерство охорони здоров’я вирішило зробити основними саме закордонні.

Одним з найбільших недостатків такого рішення, на думку Надутого, є ряд невідповідностей з нашою медичною системою в сьогоднішньому вигляді. Наприклад, це особливо сильно стосується медичного обладнання, застарілих інструментів для проведення аналізів та таке інше.

Окремо експерт підкреслює, що національні протоколи мають особливу важливість у прорахуваннях коштів необхідних для надання медичних послуг, а також є інструментами у боротьбі зі створенням корупційних схем.

«Світ створює запобіжники корупції у вигляді противаг і деконцентрації повноважень. Наприклад, стандарти розробляються лікарським самоврядуванням, тобто професійні асоціації їх проектують і пропонують Міністерству охорони здоров’я. В Україні запропоновано взяти за основу закордонні стандарти і своїх не започатковувати взагалі. До речі, це вже внесено в закон, як пропозицію», – розповів Надутий.

Але для того, щоб все в системі запрацювало, було єдиним організмом, протоколи мають бути адаптовані, а також максимально доступними для українських лікарів.

Комментировать

Нажмите для комментария