Новини

МОЗ вимагає жорстких санкцій за порушення лікарями трудового законодавства

В МОЗ відбулася робоча нарада за участю заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського, керівника Медичного департаменту МОЗ України Василя Кравченка та представників місцевих органів влади з приводу порушення трудового законодавства працівником екстреної медичної допомоги та попередження подібних випадків.

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський під час виступу зазначив, що, на жаль, випадки появи лікарів на робочих місцях у стані алкогольного сп’яніння почастішали, і це неприпустимо. «МОЗ буде підіймати питання персональної відповідальності керівників закладів охорони здоров’я та діяти максимально швидко і жорстко. Є пропозиція щодо необхідності повторної атестації медиків-порушників, з подальшим підтвердженням звання лікаря-спеціаліста. Юристи Міністерства охорони здоров’я підготують необхідні документи з цього приводу», — зазначив він.

Під час наради також звучали зауваження фахівців, що сьогодні реформи в медичній галузі є вкрай необхідними, оскільки оплата праці лікарів в багатьох випадках не залишає шансів на адекватне виконання своїх обов’язків. Паралельно із запровадженням жорсткої системи контролю та відповідальності лікарів, слід переглянути принцип оплати послуг медпрацівників.

Як відомо, в ніч з 16 на 17 листопада патрульна поліція Києва затримала лікаря-педіатра у стані алкогольного сп’яніння, який у складі швидкої медичної бригади приїхав на виклик батьків трирічної дитини. Про нетверезого медпрацівника поліцейським повідомив батько дитини. В присутності представників Департаменту охорони здоров’я патрульні провели тест на алкогольне сп’яніння, результат показав 2,9 проміле. На лікаря склали протокол, відповідно до ст. 179 КУпАП (Розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв на виробництві або перебування на роботі в нетверезому стані), та передали представникам столичного Департаменту охорони здоров’я.

Представники ДОЗ після повторної експертизи отримали підтвердження діагнозу «алкогольне сп’яніння», тому на профспілкових зборах одноголосно було ухвалено рішення про звільнення лікаря за статтею 40 Кодексу законів про працю, п. 7 — «Поява на роботі в нетверезому стані».

Комментировать

Нажмите для комментария