Новини

МОЗ: В Україні зникнуть лікарські рецепти на ліки написані від руки

лекарства, пилюли, таблетки, медикаменты_медпросвита

В.о. міністра охорони здоровья Уляна Супрун розповіла про шкоду рецептів, які написані від руки лікарем та повідомила, що незабаром Україна перейде до електронних рецептів на ліки.

«Тисячі лікарських помилок трапляються в світі через нерозбірливи записи назви та дозування лікарського засобу, які пишуть від руки медичні працівники. В опублікованому звіті National Academies of Science’s Institute of Medicine вказано, що приблизно 1,5 мільйони пацієнтів травмуються через це щорічно. Небезпечно це й тим, що такі помилки можуть призвести і до летальних наслідків», — розповідає Уляна Супрун.

В той же час, немає причин вбачати в цьому провину самих медиків. Нерозбірливий почерк експерти пов’язують з системою, в якій вимушені працювати лікарі та інший медичний персонал. Все має працювати швидко, а тому з часом навіть ті, хто має каліграфічний почерк, починають писати нерозбірливо.

Найефективнішим методом боротьби з цією проблемою є перехід до електронних рецептів. Наразі МОЗ вже впроваджує електронну систему охорони здоров’я, до якої вже приєднались більше 20 000 лікарів первинної ланки. З часом в цій системі мають запрацювати електронні рецепти. Маючи до цієї системи доступ, пацієнт може точно подивитись які саме ліки та в якому дозуванні йому виписав лікар. Таким чином проблема повністю нівелюється.

З 2019 року розпочнеться реформа вторинки та третинки… в окремо взятій області

В той же час, система буде чітко відслідковувати хто та що виписав, таким чином покращиться контроль та  зменшиться кількість підроблених рецептів.

Комментировать

Нажмите для комментария