Новини

МОЗ: В Україні немає сироватки від ботулізму, очікується лише у серпні-вересні

иголка шприца_шприц_медпросвіта

МОЗ не готове до спалахів ботулізму в Україні. Незважаючи на те, що понад 10 осіб померло від ботулізму в 2017 році, МОЗ так і не змогло вчасно придбати сироватку.

Про це повідомив гендиректор держустанови «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Володимир Курпіта.

«У світі для лікування ботулізму використовується кінська сироватка. Людство поки що не навчилося штучно синтезувати сироватку від ботулізму як хімічну речовину. Зараз її немає. Єдиним виходом є купівля за кордоном. Минулого року ми отримали гуманітарну допомогу у вигляді сироватки від правця, укусу змій, дифтерії, але, на жаль, від ботулізму сироватку ми не змогли отримати. Я сподіваюся, що сироватка від ботулізму надійде в Україну в серпні-вересні», — наголосив він.

Відсутність сироватки в Україні вже призвела минулого року до тяжких наслідків. Ліки не закуповувалися декілька років поспіль, а погіршення якості продуктів харчування через відсутність відповідних перевірок призвела до масових спалахів захворювання.

Спасибо доктору!

Тільки ближче до кінця літа Україна отримала гуманітарну допомогу у вигляді 25 сироваток, які зберігались у МОЗ та транспортувалися до регіонів в екстрених випадках.

«І зіткнулися зі ще однією проблемою — європейські сироватки не зареєстровані в Україні, а це є обов’язковою умовою для їхнього використання у нас в країні. При цьому європейським виробникам сироваток невигідно самостійно приходити на український ринок, реєструвати їх в Україні і продавати. Пов’язано це з тим, що в Україні дуже невеликий ринок для цієї продукції — сотня випадків ботулізму на рік», — зазначив гендиректор «Центру громадського здоров’я МОЗ»

Маастрихт V, 2016. Конференция по диагностике и лечению H. pylori

Комментировать

Нажмите для комментария