Новини

МОЗ: У школах та дитсадках більше не зберігатимуться медичні картки. Пояснення

міністерство охорони здоров'я МедПросвіта

МОЗ України надало роз’яснення щодо скасування форми № 026/о: медичні дані про дітей більше не зберігатимуться у школах та дитсадках.

3, яка раніше зберігалась у школах та дитсадках, скасовано, адже дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Право на медичну таємницю гарантує ст. 39-1. Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII.

«Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта», — йдеться у законі.

Отже дані про стан здоров’я дитини можуть міститися виключно у «Історії розвитку дитини № ___» (Форма № 112/о ) — медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я. Інших довідок, крім зазначених вище, заклади дошкільної та шкільної освіти не мають права вимагати. Відповідний лист-роз’яснення вже надіслано до Міністерства освіти і науки.

Комментировать

Нажмите для комментария