Реперфузійна мережа, яку планувало створити МОЗ за наказом прем’єра Володимира Гройсмана почала свою розбудову.
Глобальний план, який має бути реалізовано під керівництвом Уляни Супрун за наказом голови Уряду України – є сучасна та доступна високоспеціалізована кардіологічна допомога, яка має охопити всі регіони України.
Для цього були виділені кошти на агіографічне обладнання, а також створення кардіологічних центрів, де буде надаватися необхідна медична допомога хворим. Також через міжнародну компанію Crown Agency МОЗ закупило більше 11 000 стентів, які саме зараз передають до регіонів.
“Завдяки Урядовій програмі уже цього року в Україні з’явиться 13 нових реперфузійних центрів з сучасним обладнанням, де допомога пацієнтам надаватиметься в режимі 24/7/365. Пацієнти, котрі потребуватимуть невідкладного стентування, зможуть отримати вчасну, високоспеціалізовану та безкоштовну медичну допомогу за найсучаснішими стандартами”, – підкреслив Максим Соколов, співзасновник Асоціації інтервенційних кардіологів України, експерт МОЗ України.
Кабмин выделил 150 миллионов грн на ангиографическое оборудование
Ще одне завдання, яке стоїть перед МОЗ для успішного створення цих самих центрів – залучення лікарів та створення для них гідних умов праці. З обладнанням та матеріалами МОЗ поки що впорався, а от з лікарями ні.
Не дивлячись на те, що при закупівлі стентів через Crown Agency МОЗ вдалось непогано зекономити, заробітні плати для медичних працівників кардіологічних центрів залишись на тому самому рівні. Також в країні не вирішена проблема з дефіцитом лікарів. Втім, можливо що сучасне обладнання когось зможе залучити до роботи.
Комментировать