Новини

МОЗ: Урядова програма «Доступні ліки» знову працює в усіх регіонах країни

програма доступні ліки_медпросвіта

Міністерство охорони здоров’я за участю Кабміну домоглося поновлення роботи програми «Доступні ліки» та допомогло розподілити кошти на неї в регіонах.

«В усіх регіонах країни місцева влада вже направила кошти розпорядникам та заключила 90 відсотків нових договорів з аптечними закладами. Наразі отримати ліки за програмою «Доступні ліки» можна в 6,240 аптеках по всій країні», — повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Більш ніж півтора місяці українці не могли отримати в медичних установах спеціальні рецепти та скористатись програмою «Доступні ліки». Спочатку представники міністерства повідомили, що не всі кошти надійшли до регіонів вчасно, а потім уточнили, що місцева влада не змогла вчасно забезпечити розподіл коштів та направити їх розпорядникам.

МОЗ запевняє, що у проблемах роботи програми «Доступні ліки» винна місцева влада

З аптеками програми у Вінніцькій, Волинській, Закарпатській, Кіровоградській, Луганській, Микоївській та Львівській областях вдалося повторно укласти договори. В таких областях, як Житомирська, Харківська, Чернігівська, Полтавська, Чернівецька та Київська, до участі також залучено нові аптеки – від однієї до 54 аптечних закладів на область.

«Не дивлячись на проблеми з реалізацією програми в січні, пацієнти отримали ліки по більш ніж 439 тисячам рецептів на суму приблизно 16,3 мільйони гривень», — повідомили у МОЗ.

Гройсман: За невиконання урядової програми «Доступні ліки» посилимо відповідальність

Нагадаємо, що в планах уряду — постійно розширювати кількість ліків за програмою.

Комментировать

Нажмите для комментария