Новини

МОЗ: Університети, які готують кращих студентів, отримають більше фінансування

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Глобальна стратегія розвитку медичної освіти в Україні, яка була затверджена Кабміном, передбачає перехід до нової системи фінансування – за рейтингом.

Одразу необхідно зазначити, що цю ідею у МОЗ анонсували майже рік тому, коли реформа в медичній освіті лише планувалась. Вже тоді у відомстві повідомили, що перехід до рейтингової системи фінансування оптимізує кількість медичних університетів в Україні, що на думку керівництва МОЗ, позитивно сприятиме якості знань майбутніх лікарів.

«Зміниться механізм фінансування університетів — він  базуватиметься на визначених індикаторах успішності закладів вищої освіти. Університети, які готують кращих студентів, отримують більше фінансування. Створюючи конкуренцію за фінансування, ми підвищимо і якість освіти, і якість майбутніх лікарів», — йдеться в поясненні до затвердженої КМУ стратегії.

Реформа медосвіти: Які зміни затвердив Уряд для українських медичних університетів?

Окремо у Кабінеті міністрів планують розпочати автономізацію медичних університетів:

«Медуніверситети стануть автономними — як організаційно, так і академічно і фінансово. Закріплене Законом “Про вищу освіту” поняття університетської автономії передбачає широкі можливості університетів в організації навчального процесу, управлінні, визначенні навчальних планів і дисциплін — це стимулює розвиток академічної спільноти та можливості ефективного самоврядування закладів вищої освіти. Такі права мають повністю реалізовувати й медичні університети», — йдеться в у повідомленні МОЗ України.

Зазначимо, що запланований термін впровадження затвердженої стратегії розвитку медичної освіти в Україні – 10 років.

Центр громадського здоров’я МОЗ України запустив безкоштовні онлайн курси для лікарів

Комментировать

Нажмите для комментария