Новини

МОЗ складе перелік обладнання та медпослуг в селі

Заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я ВРУ Сергій Березенко анонсував створення офіційного переліку, який наразі розробляється МОЗом.

«Ми чекаємо на чіткий, визначений МОЗ табель обладнання. Необхідно опрацювати перелік медичних послуг, які обов’язково надаватимуться в амбулаторіях, і, безумовно, визначити матеріально-технічну базу», — заявив Березенко під час засідання парламентського підкомітету з реформування системи охорони здоров’я в Києві.

Сам Березенко вважає, що перелік обладнання для амбулаторій є другим за важливістю типовим проектом, який необхідно затвердити для створення сучасних сільських амбулаторій.

В Уряді ознайомили з планом створення сучасних амбулаторій та їх оснащенням

«У бюджеті закладено 5 мільярдів гривень, вони зараз через Міністерство регіонального розвитку розподілені на облдержадміністрації, щоб використати їх на будівництво нових сучасних амбулаторій. Це абсолютно реальні кошти, вони вже всі пропорційно розподілені», — повідомляє Березенко.

Відзначимо, що за створення нових та відновлення старих амбулаторій вже взялись у Львівській облдержадміністрації. Там обіцяють в найкоротший термін зробити все необхідне для надання якісної медичної допомоги в регіоні.

Кожна сільська амбулаторія Львівської області вже забезпечена комп’ютерами

Однак в Комітеті зазначають, що для ефективного використання сільських амбулаторій необхідно вчасно запустити госпітальні округи та диспетчерські «швидкої допомоги».

«У рамках госпітальних округів не буде первинної допомоги, якщо ми не розуміємо, куди везти пацієнтів на вторинний і третинний рівень, це все має бути взаємозв’язане. Відповідно лікарні мають стати найближчим часом автономними», — каже нардеп.

Комментировать

Нажмите для комментария