Новини

МОЗ України висловлює співчуття у зв’язку зі смертю видатного українського вченого-кардіохірурга Книшова Г.В.

1 листопада 2015 року на 82 році життя після важкої хвороби помер всесвітньовідомий вчений-кардіохірург, один з фундаторів вітчизняної школи серцево-судинної хірургії, Герой України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Національної академії медичних наук України, академік НАН та НАМН України та багатьох зарубіжних академій, Президент Асоціації серцево-судинних хірургів України, професор Книшов Геннадій Васильович.

Галузь охорони здоров’я країни зазнала важкої та непоправної втрати. Міністерство охорони здоров’я України висловлює глибоке співчуття рідним та близьким Геннадія Васильовича Книшова у зв’язку зі смертю найдорожчої людини.

Поділяємо з колективами Національної академії медичних наук України, Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, науковою школою біль непоправної втрати та сумуємо разом у цю важку мить.

Наукові розробки академіка Г.В. Книшова стали вагомим внеском у фундаментальну та прикладну медицину. Ним були започатковані: розробка хірургічних методів лікування вроджених і набутих вад серця, ішемічної хвороби серця, складних порушень ритму серця. Він вперше в Україні запровадив у клінічну практику методику аортокоронарного шунтування для лікування ішемічної хвороби серця, складні операції хірургічної корекції тахісистолічних форм аритмій, розробив і впровадив методи лікування гострого інфекційного ендокардиту.

Під його керівництвом впроваджено в клінічну практику новаторські та складні ургентні операції для корекції важких вроджених вад серця у новонароджених, метод загальної керованої гіпертермії для активації імунобіологічної функції при септичних станах, вивчення особливостей функціонування ренінангіотензинової системи у хворих з вродженими вадами серця та впливу на неї штучного кровообігу.

Ним вихована ціла плеяда українських кардіохірургів, і нині його учні очолюють наукові установи та провідні клініки в Україні та за кордоном. Майже чверть віку він очолював кафедру хірургії серця та магістральних судин Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика та щедро ділився своїм досвідом з практичними лікарями та молоддю. Ним підготовлено понад 500 наукових публікацій та численні монографії, підручники і навчальні посібники з питань серцево-судинної хірургії.

Академік Книшов Геннадій Васильович поєднував наукову роботу з громадською діяльністю: був Президентом Асоціації серцево-судинних хірургів України, членом Президії НАМН України, членом Вченої медичної ради МОЗ України, членом Європейської асоціації серцево-торакальних хірургів та членом Американської асоціації торакальних хірургів.

За багаторічну плідну діяльність на ниві вітчизняної охорони здоров’я та розбудову вітчизняної кардіохірургії він був відзначений високими міжнародними та державними нагородами і відзнаками: орденом «Знак Пошани», Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України, орденом Князя Ярослава Мудрого ІV та V ступенів, «Золотою медаллю» – вищою нагородою Центру серцево-судинної хірургії ім. Бакулєва РАМН. У 2004 році Г.В. Книшову було присвоєно звання «Герой України» із врученням ордена «Держави».

Світла пам’ять про видатного Вченого, Вчителя, прекрасну та світлу Людину завжди буде з нами.

Траурна церемонія відбудеться 4 листопада 2015 року:

9:00 — прощання в ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова НАМН України»;

11:00 — громадська панахида в Великому конференц- залі НАН України (м. Київ, вул. Володимирська 55);

14:00 – поховання на Байковому кладовищі;

17:00 — поминальна вечеря.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook