Новини

МОЗ України реорганізовує Держсанепідслужбу і створює Центр громадського здоров’я

За словами Віктора Шафранського, в Україні має бути побудована стійка та дієва система громадського здоров’я, здатна оперативно та адекватно реагувати на сучасні виклики. Зокрема, вкрай важливим питанням є удосконалення системи епідеміологічного нагляду шляхом оптимізації бюджетних ресурсів, удосконалення оперативного управління галуззю і впровадження сучасних інструментів, що використовуються у світі

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський провів робочу нараду, на якій обговорювалися можливості створення Держустанови «Центр громадського здоров’я МОЗ України», а також можливість реорганізації Держсанепідслужби. Захід проводився на участю представників профільних держустанов, науковців та міжнародних експертів.

На цій зустрічі згадали про те, що Україна взяла на себе певні зобов’язання у рамках Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.  Зокрема, Стратегія сталого розвитку «Україна – 2020», що затверджена Указом Президента України від 12 січня 2015 року, і є частиною таких зобов’язань.

Віктор Шафранський нагадав, що Україна поступово здійснює заходи з імплементації та рухається шляхом: 

  • розвитку первинно-санітарної допомоги і додаткового навчання персоналу,
  • попередження та постійного контролю за розповсюдженням інфекційних хвороб (йдеться про ВІЛ/СНІД та туберкульоз),
  • підвищеної готовності країни у разі спалаху високопатогенних хвороб,
  • пропагування здорового способу життя,
  • визначення основних умов для здоров’я, а також визначення найбільш проблемних питань у галузі охорони здоров’я.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Перегинця, ті поодинокі елементи системи громадського здоров’я, що існують зараз, не в змозі належно реагувати та  контролювати зростаючий тягар неінфекційних хвороб в Україні.

Особливу увагу він звернув на те, що система вкрай нескоординована, розпорошена, а кошти, що виділяються, витрачаються неефективно. Ці кошти, запевнив Перегинець, витрачаються на утримання старої системи, а не на її модернізацію.  Він наголосив на тому, що Україні потрібна стійка та дієва система громадського здоров’я, яка зможе оперативно і правильно реагувати на сучасні виклики.

Наразі за ініціативи МОЗ України створено експертну робочу групу з питань розробки концепції/стратегії розбудови системи громадського здорорв’я України. Члени групи розробили відповідні законодавчі проекти та нормативно-правову базу у системі розбудови охорони здоров’я.

Група вже розробила проект Концепції розвитку системи громадського здоров’я та допрацьовує пропозиції і зауваження, внесені під час громадського обговорення.

І нараз формується структура і штатний розклад ДУ «Центр громадського здоров’я України», робота якої буде погоджена із тими медичними закладами і установами, що проходять етап реорганізації.

Читайте також: Ізраїльтяни допомагатимуть українцям у створенні реабілітаційного центру

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook