Новини

МОЗ України отримав офіційного листа від "Санофі Пастер", Франція про умови зберігання ОПВ вакцини в Україні

Компанія-виробник вакцини для профілактики поліомієліту ОПВЕРО «Санофі Пастер» (Франція) на звернення МОЗ України надала офіційного листа, у якому повідомляється про умови транспортування та зберігання ОПВ вакцини, яка була надана Україні в якості гуманітарної допомоги ЮНІСЕФ (оригінал листа додається).

У листі повідомляється, що вакцина ОПВ повинна зберігатися при температурі -20°С протягом терміну придатності (24 місяці). Після розморожування препарат можна зберігати протягом 6 місяців у холодильнику (+2/+8°С ) протягом 24-місячного терміну придатності.

При цьому, компанія-виробник, розвінчуючи усі спекуляції та домисли навколо теми заморожування/розморожування вакцини при її транспортуванні та зберіганні, вказує, що транспортування ОПВ не може здійснюватися при температурі -20°С, це є причиною того, що вакцина може виявитися розмороженою при прибутті. «Якщо при отриманні виявлено розморожену ОПВ, рекомендується знову помістити вакцину в температурні умови -20°С, доки дозволяє флаконний термоіндикатор (VVM), температурна діаграма пристрою реєстрації даних або монітор холодового ланцюга (ССМ) не вказує на вплив температурних умов вище +8°С. Дослідження ВООЗ доводять, що декілька етапів заморожування/розморожування вакцини не впливають ні на її безпечність, ні на активність. Також важливо пам’ятати, що процес виробництва ОПВ вакцини включає декілька етапів заморожування/розморожування», – йдеться у листі.

Нагадаємо, наразі вакцина ОПВ знаходиться на складах ДП «Укрвакцина» МОЗ України. 21 вересня 2015 року Комісія МОЗ України за участі представників МВС України перевірила дотримання умов «холодового ланцюга» при її зберіганні та зафіксувала відповідним актом, що вакцина транспортувалася зі складу виробника до складу ДП «Укрвакцина» з дотриманням умов «холодового ланцюга» і, враховуючи показники термодатчиків, порушення цих умов не зареєстровано. На складі ДП «Укрвакцина» з 21.05.2015 р. по 29.05.2015 р. ця вакцина зберігалася при температурі +2 – +8 °С. З 29.05.2015 р. і до сьогодні зазначена вакцина зберігається при температурі -22 °С, що підтверджується показниками вимірювальних приладів згідно листків температурного контролю.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook