Новини

МОЗ України опрацьовує реальні потреби регіонів у фінансових ресурсах на медичну субвенцію до кінця 2015 року

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі провів селекторну нараду з головами обласних та Київської міської держадміністрацій щодо визначення реальної потреби у фінансових ресурсах на медичну субвенцію до завершення 2015 року. Проаналізувати незабезпеченість місцевих бюджетів МОЗ України доручив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів України.

Учасників селекторної наради було поінформовано, що відповідно до статті 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» Кабінет Міністрів України здійснює розподіл резерву коштів медичної субвенції між місцевими бюджетами, а також перерозподіл такої субвенцій між місцевими бюджетами для забезпечення обслуговування громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. У разі надання структурним підрозділом з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій обґрунтованих пропозицій щодо такого перерозподілу з фінансово-економічними розрахунками, із зазначенням кількості тимчасово переміщених осіб та підтверджуючих документів щодо такої кількості, МОЗ України підготує відповідний проект акту та направить його на погодження до центральних органів виконавчої влади, зокрема до Міністерства фінансів України на затвердження.

На нараді також було акцентовано увагу місцевих органів виконавчої влади на виконанні постанови Кабінету Міністрів України від 23.01.2015 № 11 «Деякі питання надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» у частині оптимізації мережі закладів охорони здоров’я, залученні джерел фінансування витрат, пов’язаних з функціонуванням закладів охорони здоров’я шляхом скорочення непершочергових та неефективних видатків, спрямування нерозподіленого обсягу вільного залишку коштів та вживання заходів стосовно пошуку додаткових джерел надходжень до бюджету, розширення бази оподаткування та збільшення надходжень, мобілізації доходів до місцевих бюджетів адекватно стану розвитку економіки територій, здійснення заходів з детінізації економіки, дотримання жорсткого режиму економного використання бюджетних коштів тощо.

«Ми зараз розглядаємо потреби місцевих бюджетів до завершення цього року, але, якщо не змінювати систему, не підходити до розв’язання проблеми комплексно, вона не вирішиться і в наступному році, і ніяких грошей не вистачить. Ситуація в країні така, що потрібні додаткові ресурси на оборону, на правоохоронні органи, але не за рахунок соціального блоку. Міністерство пропонує законодавчі зміни, які змінюють принцип фінансування закладів охорони здоров’я та дозволять лікарням ефективніше використовувати виділені кошти з державного бюджету. Сподіваюся, що врешті ці зміни підтримає депутатський корпус. Сьогодні ж наше завдання – зібрати найбільш повну інформацію щодо незабезпеченості місцевих бюджетів та спробувати за рахунок перерозподілу та оптимізації закрити найбільш проблемні питання», — зазначив Олександр Квіташвілі

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook