Новини

МОЗ України оновило перелік лікарських засобів за програмою «Доступні ліки»

програма доступні ліки_медпросвіта

Наказом №111 від 22 січня 2018 року МОЗ вносить ряд змін в перелік ліків, що підлягають реімбурасації. Додають лозартан для ССЗ та глібенкламід для діабетиків.

Оновлений перелік загалом включає в себе 239 торгових найменувань, при цьому вартість тільки 34 із всього переліку буде повністю відшкодовуватись з державного бюджету в повному обсязі. Інші ліки будуть продаватись за спеціальними цінами при умові надання відповідної довідки, яку пацієнта отримав у лікаря.

Одразу за двома новими міжнародними непатентованими назвами в Міністерстві вирішили додати 14 торгових найменувань – з них три відносяться до глібенкламіду та одинадцять до лозартану.

Нагадаємо, що наразі через незатверджений бюджет ряд мереж аптек не продають ліки за програмою «Доступні ліки», через те, що немає коштів для відшкодування їх вартості. Міністерство охорони здоров’я пообіцяло, що це питання буде вирішено в найкоротші терміни.

При цьому, треба відзначити, що протягом минулого року, після запуску програми реімбурсації в квітні, до урядової програми «Доступні ліки» приєдналось декілька тисяч аптек. В той же час, ці ж аптеки постійно подавали жалоби на те, що місцева влада в регіонах, отримуючи кошти на програму реімбурсації, постійно затягує процес відшкодовування коштів.

МОЗ додасть три нових нозології до програми «Доступні ліки»

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook