Новини

У МОЗ України окреслили плани розвитку галузі на 2016 рік

Відбулася колегія Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації, на якій висвітлювалися питання стану галузі охорони здоров᾽я в області у 2015 році та завдання на 2016 рік. У роботі колегії взяли участь заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Василишин, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, в.о. голови Хмельницької обласної державної адміністрації Василь Процюк.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Василишин розповів про плани МОЗ України, спрямовані на поліпшення діяльності галузі. За його словами, завдання, які стоять перед галуззю охорони здоров’я, потребують зусиль всіх гілок влади у складних умовах змін для збереження системи охорони здоров’я в області і підтримання здоров’я подолян. Роман Василишин подякував медикам Хмельниччини за гарну роботу у минулому році, побажав не зупинятися на досягнутому і зробити все можливе для покращення медичної допомоги населенню подільського краю.

Інформуючи про стан роботи галузі, директор департаменту охорони здоров᾽я Яків Цуглевич доповів, що у порівнянні з минулим роком на майже 3% знизився рівень захворюваності населення області на туберкульоз. Збільшилась частка хворих, виявлених на ранніх стадіях онкологічних захворювань та знизився показник занедбаності онкопатології серед вперше виявлених хворих.

Що стосується стану фінансування галузі, Яків Цуглевич зазначив, що фактичні витрати бюджетних коштів на одного мешканця за рік в середньому по області склали без обласних закладів 789,5 грн., разом з обласним бюджетом – 1 294 грн.. У порівнянні з попереднім роком це на 24% більше. «Також за кошти обласного бюджету було закуплено обладнання для обласної лікарні, обласної дитячої лікарні, обласного госпіталю ветеранів війни облкардіодиспансеру, для ЦРЛ та ЦПМСД.

В області, за його словами, проводилася робота з поліпшення стану будівель закладів, капітальних ремонтів приміщень в обласних закладах – облпсихлікарні № 1, обласному госпіталі ветеранів війни, Кам’янець-Подільському медичному училищі, інфекційній лікарні, облонкодиспансері, обласній лікарні, державному патологоанатомічному центрі, у ЦРЛ – Волочиській, Дунаєвецькій, Городоцькій, Деражнянській, Ізяславській, Старокостянтинівській, Білогірській, Полонській, Летичівській, Чемеровецькій та Новоселицькій амбулаторії сімейної медицини Полонського та Бутівецькій Старокостянтинівського району.

Пріоритетним на Хмельниччині був і залишається розвиток первинної медичної допомоги. Основною структурною одиницею центрів ПМСД є лікарські сімейні амбулаторії, принципом створення яких є пішохідна доступність населення до амбулаторії. Так, у 6 містах обласного підпорядкування функціонує 20 амбулаторій: 12 – у м. Кам’янець-Подільському, 6 – в обласному центрі (при двічі більшій кількості населення як у Кам’янці), по одній – у містах Славута та Старокостянтинові. «У 2015 році було створено 6 амбулаторій на базі ФАПів сіл Стуфченці Хмельницького району, Дашківці Віньковецького, Радівці Деражнянського, Федорівка і Кульчини Красилівського, Веснянка Старокостянтинівського. Первинну допомогу в області надають 775 лікарів, з них 58% сімейні. Однак укомплектованість штатних посад сімейних лікарів залишається на рівні 82%», — наголосив Яків Цуглевич.

Триває робота і з удосконалення екстреної медичної допомоги. Бригади служби забезпечені медикаментами, паливно-мастильними матеріалами, значно поліпшився стан автопарку. У 2015 році для центру придбано 3 нових санітарних автомобіля. Половина автомобілів оснащені системою GPS–навігації, що дає змогу моніторити маршрути руху бригад та раціональне використання і списання паливно-мастильних матеріалів. Всього в обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф функціонує 99 бригад, з них 39 — лікарських. За рік бригадами здійснено майже 282 тисячі виїздів за викликами. Вчасність доїзду в сільській місцевості залишається проблемною, що пов’язано із станом автодоріг.

Завданням залишається створення єдиної оперативно-диспетчерської, планується проведення реконструкції існуючих приміщень та встановлення дизель-електростанції.

Читайте також: У МОЗ України визначать соціальні гарантії для медичних працівників 

Комментировать

Нажмите для комментария